Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kosiarki, zgrabiarki, prasy do traktorów pchanych

Sprzęt do produkcji siana

Kosiarki, zgrabiarki, belownica do ciągnika jednoosiowego to urządzenia, które znacznie zwiększają funkcjonalność urządzenia, pozwalając na wykonywanie szerokiego zakresu prac rolniczych. Zbiór siana i czyszczenie trawników to główne obszary pracy, w których nie można obejść się bez kosiarki i innego sprzętu na budowie.Przygotowanie siana. Kosiarki, zgrabiarki, prasa belująca do ciągnika jednoosiowego

Wymieniamy wszystkie dysze w ciągniku jednoosiowym, które zostały zaprojektowane w celu ułatwienia pracy przy zbiorze paszy dla zwierząt gospodarskich i pielęgnacji trawnika:

 1. Kosiarki.
 2. Trymery.
 3. Grabie.
 4. Prasy.
 5. Przetrząsacze.

Oferujemy pełniejszą znajomość odmian każdej kategorii załączników.

Kosiarki do motobloków

Coraz częściej można zobaczyć, jak właściciele domków i małych gospodarstw wykonują sianokosy ciągnikiem jednoosiowym. Istnieje kilka odmian tego sprzętu, które różnią się nie tylko wyglądem, ale także zasadą działania.

Na rynku można znaleźć i odebrać następujące modyfikacje:

 1. kosiarki rotacyjne;
 2. czołowy;

Modele czołowe dzielą się na dwie kategorie:

 1. człon;
 2. cep.

Przygotowanie siana. Kosiarki, zgrabiarki, prasa belująca do ciągnika jednoosiowego

Kosiarka rotacyjna z ciągnikiem pchanym

Wybierając dla siebie załączniki, powinieneś wziąć pod uwagę następujące cechy:

Jak zostanie ułożona trawa:

 • w rolki — ta opcja pozwoli szybko uformować stos bez angażowania dodatkowego sprzętu (grabie);
 • w koszeniu — trawa pokrywa trawnik równą warstwą, do jej zbierania i układania wymagany będzie dodatkowy sprzęt;
 • mulczowanie — trawa jest rozdrabniana, stając się naturalnym nawozem dla roślin (krzewy, drzewa itp.).

wysokość skosu:

 • 5 cm;
 • do 20 cm.

Szerokość przechwytywania — zależy od konkretnego modelu.

Metoda agregacji z urządzeniem zmotoryzowanym:

 • przed ciągnikiem prowadzącym — najpopularniejsza opcja;
 • z tyłu znajdują się kosiarki bijakowe, które są coraz częściej wykorzystywane do pielęgnacji trawników;
 • z boku (półzamontowany) — koło podporowe przejmuje główny ciężar kosiarki, takie modele są bardziej odpowiednie dla mini-traktorów.
 • Moc kosiarki. Im wyższy, tym bardziej funkcjonalna dysza — z jej pomocą będzie można kosić nie tylko trawę, ale także krzewy, pędy młodych drzew o średnicy do 3.5 cm.
 • Częstotliwość obrotu korpusów roboczych kosiarki.
Weiterlesen:
Motobloki Centaur MB 2091B. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Kosiarka rotacyjna

Dyszę obrotową w ciągniku z operatorem prowadzącym można zamontować na wszystkie trzy sposoby (z tyłu, z przodu, z boku), w zależności od umiejscowienia elementów tnących danego modelu kosiarki.

Gama modeli kosiarek dyskowych (rotacyjnych) zakłada obecność jednego, dwóch lub trzech dysków, które są zamontowane na sztywnej ramie. Koło podporowe jest również przymocowane do tej samej ramy i jest połączone z korpusami roboczymi kosiarki za pomocą przekładni. To koło podporowe, obracając się, napędza korpusy robocze kosiarki.

Główne zastosowanie kosiarki rotacyjnej do ciągnika jednoosiowego z WOM:

 • zwalczanie chwastów;
 • koszenie trawy;
 • koszenie siana;
 • kosić zwaloną trawę.

Oferujemy obejrzenie filmu wideo z działania kosiarki dyskowej (rotacyjnej) do ciągnika jednoosiowego:

Kosiarka segmentowa

Kosiarka segmentowa do ciągnika pchanego to rodzaj kosiarki czołowej, przeznaczonej do koszenia trawy i siana na terenach o zróżnicowanym ukształtowaniu terenu, a trawa jest koszona bezpośrednio pod korzeń. Takie kosiarki można podłączyć do ciągnika na dwa sposoby:

 • z przodu z paskiem napędowym (lepiej użyć koła pasowego z trzema pasami);
 • z tyłu, za pomocą wału odbioru mocy (WOM) i specjalnego adaptera (adaptera).

Dysza jest używana zarówno do miękkich, jak i twardych traw, a także do koszenia ścierniska.

Projekt jest bardzo prosty i bezpretensjonalny w utrzymaniu. Kosiarka składa się ze sztywnej ramy, na której zamocowane są dwa pręty z elementami tnącymi (palcami), z których jeden jest całkowicie nieruchomy, drugi wykonuje ruchy posuwisto-zwrotne w prawo iw lewo. Zasada działania nożyczek polega na tym, że trawa wpada między krawędzie tnące i jest przez nie odcinana.

Oferujemy obejrzenie filmu wideo z działania chińskiej kosiarki do ciągnika jednoosiowego:

Kosiarka bijakowa

Jest to również rodzaj kosiarek czołowych do ciągnika jednoosiowego, jednak modyfikacje bijaków są agregowane z urządzeniem zmotoryzowanym tylko z tyłu. Wysokość koszenia regulowana jest specjalną rolką. Dysza pozwala kosić nie tylko trawę i siano, ale także krzewy o grubości do 3 cm.Są to dość ciężkie dysze, ich waga może przekroczyć 100 kg.

Weiterlesen:
Motobloki Parma. Opis modeli, konserwacja, praca wideo, recenzje

Kosiarka KM-0,5

Na filmie dowiesz się, jak kosiarka bijakowa działa z ciągnikiem jednoosiowym:

Trymery do ciągnika z operatorem prowadzącym

Istnieje również wyposażenie, takie jak podkaszarki, które można przymocować do ciągnika prowadzonego samodzielnie lub mieć własny zestaw kołowy. Głównym elementem roboczym trymera jest linka (gęsta żyłka wędkarska), ale w zestawie mogą znajdować się również specjalne noże.

Ponadto ręczne podkaszarki benzynowe mogą być wyposażone w różne przystawki: wykaszarki do zarośli, wycinarki do słupów itp.

Oferujemy obejrzenie pracy domowej przycinarki kołowej do ciągnika z operatorem prowadzącym:

Grabie

Zgrabiarka do ciągnika jednoosiowego to przystawka przymocowana do urządzenia za pomocą specjalnego adaptera, można znaleźć modele agregowane za pomocą zaczepu.

Ponadto ten sprzęt ma kilka modyfikacji:

 • zgrabiarki taśmowe (przetrząsacze);
 • poprzeczne grabie do siana;
 • grabie «Słońce».

Rozważ każdą modyfikację bardziej szczegółowo:

Grabie do siana krzyżowego

Ta przystawka służy do wysokiej jakości zgrabiania siana lub trawy w pokosach. 

Dysza jest używana w komplecie z adapterem, który zamienia ciągnik jednoosiowy w mini-traktor. Korpus roboczy jest podnoszony za pomocą dźwigni i opuszczany przez nią. Praca odbywa się z opuszczonym zgrabiarką.

Montaż tego zadaszenia jest możliwy zarówno z przodu ciągnika jednoosiowego (istnieje specjalny mechanizm obrotowy), jak i w jego tylnej części. Grabie wykonane są z wytrzymałej stali, zabezpieczone specjalną powłoką antykorozyjną i mają długą żywotność.Przygotowanie siana. Kosiarki, zgrabiarki, prasa belująca do ciągnika jednoosiowego

W razie potrzeby właściciele sprzętu ogrodniczego mogą własnoręcznie wykonać grabie do ciągnika, w tym celu w Internecie jest wiele opisów, szczegółowych rysunków i filmów.

Grabie „Słońce”

Przetrząsacze zgrabiarki do ciągnika pchanego „Solnyszko” składają się z ramy rurowej, na której można zamontować od dwóch do czterech niezależnie obracających się dysków. Te przetrząsacze są idealne na tereny o nierównym terenie.Przygotowanie siana. Kosiarki, zgrabiarki, prasa belująca do ciągnika jednoosiowegoTalerze są wyposażone w wysokiej jakości łożyska i mocowane do ramy za pomocą specjalnych uchwytów. Szerokość obróbki może osiągnąć ponad 2 m. To urządzenie jest montowane z tyłu ciągnika jednoosiowego i nadaje się zarówno do jednostek krajowych, jak i chińskiej technologii. W razie potrzeby zgrabiarkę „Sun” można również agregować z małym ciągnikiem.

Weiterlesen:
Motoblocks Ugra - recenzje właścicieli modeli, recenzje wideo o charakterystyce

Krótki film opowie Ci, jak działa ta zgrabiarka do ciągnika jednoosiowego:

Grabie taśmowe

Zgrabiarki taśmowe również należą do kategorii przetrząsaczy. Można je kupić w sklepach lub wykonać własnymi rękami z improwizowanych materiałów. Jak zrobić grabie na ciągniku prowadzącym, osobiście opowie i pokaże wideo:

Sprzęt ten pozwala na szybkie formowanie stosu, chwytanie i przenoszenie skoszonej trawy, siana, a nawet suszonych roślin pastewnych.

Przetrząsacze, zarówno typu „Sun”, jak i pasowego, są znacznie bardziej wydajne niż ich poprzeczne odpowiedniki, ich konstrukcja jest bardziej złożona, a wymagania eksploatacyjne zwiększone. Ponadto ważne jest, aby używać ich do przenoszenia siana z jednej strony (suszonego) na drugą, aby szybciej schnąć.

Prasy do belowania

Urządzenie to pozwala właścicielowi gruntu nie tylko starannie dobrać skoszone siano czy trawę, uwalniając glebę do dalszej obróbki, ale także zapakować je w zagęszczony sposób i przygotować do dalszego transportu. Prasa belująca do ciągnika jednoosiowego może być dwojakiego rodzaju:

 1. Tiukowy.
 2. Rolka.

Zasadniczo, ze względu na bardziej kompaktowe rozmiary i prostszą konstrukcję, gospodarstwa domowe preferują markizy zwijane. Bale — bardziej charakterystyczny dla gospodarstw.

Prasa rolująca okrągła

Rolka sortownika prasy do bloku silnika formuje rolki z siana lub słomy.

Przygotowanie siana. Kosiarki, zgrabiarki, prasa belująca do ciągnika jednoosiowego

Prasa rolująca okrągła
 • Materiał jest chwytany przez podbieracz i trafia do komory bębna, gdzie pod wpływem rusztu zostaje skręcony w rolkę.
 • Sygnał dźwiękowy powiadomi operatora ciągnika prowadzącego, że rolka osiągnęła wymagany rozmiar i gęstość.
 • Rolka jest wiązana sznurkiem, po czym tylna ściana bębna otwiera się i gotowy produkt rozwija się.
 • Zewnętrzna część rolki jest gęstsza niż wewnętrzna, co zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza. Dodatkowo rolki mają tę samą wagę i wymiary.

W cenie prasa zwijana jest tańsza niż prasa do siana w belach, na życzenie można dokupić mini podbieracz do traktora, który pozwoli właścicielom domków letniskowych i prywatnych posesji na poprawę procedura zbioru paszy dla zwierząt gospodarskich.

Weiterlesen:
Koparka do rowów do ciągnika z operatorem prowadzącym. Cel i zasada działania

Jak to wszystko się dzieje, wideo pomoże zrozumieć:

Prasa do bel

Ciągnik pchany typu bela działa na innej zasadzie. Siano wchodzi do komory prasującej w ten sam sposób za pomocą świdra, następnie komora jest napełniana do oporu i uruchamia się mechanizm dziania — dwie nici wiążą prostokątną belę, po czym jest wypychana. W zespołach typu bela istnieje możliwość regulacji gęstości i wysokości gotowej beli, dodatkowo prostokątne bloki siana lub słomy są wygodniejsze w przechowywaniu i transporcie.

Oferujemy obejrzenie wideo przeglądu działania prasy belującej:

Innym przydatnym baldachimem napędzanym przez traktor z tyłu jest krajalnica do słomy zrób to sam. Pomoże zmielić karmę tuż przed podaniem jej zwierzętom. Ciągnik z tyłu napędza noże tnące.

Jak to się dzieje — proponujemy obejrzeć film:

Opinie właściciela

Oferujemy recenzje od właścicieli ciągników jednoosiowych korzystających z różnych przystawek do zbioru pasz

Vadim, 39 lat:

Cześć. Mam przetrząsacz „Solnyszko” z czterema sekcjami. Z jego pomocą suszę słomę i siano, szybko zbieram w stos. Obstawiam Centaura, jest idealnie agregowany z adapterem. Pole nie jest całkowicie płaskie, ale przetrząsacz spisuje się świetnie, chociaż haki na jednym z dysków (ostatni) są lekko wygięte, ale spełnia swoje zadanie.

Oleg, 33 lata:

Chcę podzielić się wrażeniami na temat kosiarki rotacyjnej. Mam domowy z dwoma dyskami. Zebrane według rysunków z forów, na których projekt został przetestowany i ulepszony. Wydajność jest dobra, szerokość robocza również dobra, na płaskich powierzchniach idealne cięcie. Są też wady — wysokość koszenia nie jest regulowana, trawa jest rozrzucona po całym terenie. Jestem zadowolony ze swojej pracy, kosiarka uzasadniła koszty i wysiłek.

Alexander, 42 roku:

Mam małe gospodarstwo rolne, hoduję bydło, więc zawsze i wszędzie szukam paszy. Mam własny wypas, po drodze uprawiam pszenicę. Do Newy jest cały sprzęt. Ciągnik z tyłu jest wytrzymały, z zadaszeniami — funkcjonalny. W zeszłym sezonie rzuciłem się na prasę zwijającą i nie żałuję. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i transporcie. Uzyskuje się zgrabne rolki, które można zwijać ręcznie i transportować w dowolne miejsce. Czas został uwolniony, jest jedna troska mniej, teraz absolutnie wszystkie prace polowe wykonuję ciągnikiem jednoosiowym.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Motobloki Centaur MB 1013D. Przegląd, charakterystyka, recenzje
Ссылка на основную публикацию