Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Ręczny kultywator Tornado: recenzja wideo, recenzje właścicieli

Ręczny kultywator Tornado. Przegląd modyfikacji, charakterystyka, opinie właścicieli

Ręczny kultywator Tornado: recenzja wideo, recenzje właścicieli

Opis

Ręczny kultywator Tornado: recenzja wideo, recenzje właścicieli

Kultywator Tornado został wynaleziony przez Witalija Nikołajewicza Kriwulin (z rejonu Smoleńska) i opatentowany w 2000 roku (patent nr 2153787 z dnia 10.08.2000). Kultywator ręczny silnie spulchnia glebę, wyrywa chwasty z ziemi i spulchnia glebę.

Ręczny kultywator Tornado

Różne modele kultywatorów Tornado są produkowane przez rosyjską firmę Intermetall LLC, Briańsk. Wynalazca zajmuje się produkcją mini kultywatorów Tornado, wszelkie prawa do produkcji innych modeli przechodzą na firmę.

Skład

Zwykle każda praca na wsi, w ogrodzie nie ma zbyt przyjemnych elementów — zmęczenie, ból pleców, nóg, ramion. Dlatego każda nowość i ulepszenie, jak np. przecinarki płaskie Fokin i Kozma, kultywator Tornado, są odbierane przez użytkowników z dużym entuzjazmem.

Pierwszy kultywator zamiast dzisiejszego uniwersalnego łuku miał wygodne uchwyty i wyglądał tak na zdjęciu:

Ręczny kultywator Tornado ma najprostsze urządzenie — jest to wytrzymały metalowy pręt z zakrzywioną poprzeczką na górze i pokrętłami sterującymi. W dolnej części urządzenia mocowane są specjalnie zakrzywione, zaostrzone zęby. Bez większego wysiłku fizycznego, wykonując krótkie, ostre obroty zgodnie z ruchem wskazówek zegara, człowiek z łatwością steruje wygodnym urządzeniem.

Ręczny środek do usuwania korzeni kultywatora

Urządzenie do usuwania korzeni ma szerokie możliwości — spulchnianie gleby, kopanie, usuwanie chwastów, odchwaszczanie, delikatna uprawa w pobliżu drzew i krzewów z wydajnością 3-4 razy wyższą niż przy pracy z prostymi narzędziami.

Ręczny środek do usuwania korzeni kultywatora

Głębokość uprawy do 20 cm, czyli prawie na bagnecie łopaty. W przeciwieństwie do płaskiego noża Fokin, który w rzeczywistości jest tylko nieznacznie zmodyfikowaną motyką, kultywator Tornado może wygodnie wykonywać wszystkie powyższe prace bez schylania się.

Jednocześnie warstwy ziemi nie przewracają się, ale zachowują swoje naturalne położenie z charakterystyczną mikroflorą. Ponadto nasiona konserwowanych chwastów wieloletnich nie są wyciągane z głębokości na powierzchnię, jak przy głębokiej orce.

Weiterlesen:
Kaskada motobloków. Przegląd, charakterystyka. Minitraktor z motobloku

Zrywak do usuwania korzeni

Lekkie, ergonomiczne narzędzie, za pomocą którego można szybko i wygodnie, z jubilerską precyzją, rozkopać teren, spulchnić glebę, zrobić otwory do sadzenia sadzonek. Waga sprzętu to zaledwie 0,5 kg.

Ekstraktor chwastów do kultywatora

Zmodernizowana wersja kultywatora Tornado-mini, za pomocą którego można również spulchniać glebę, robić dołki pod rośliny cebulowe i chwastów między rzędami. Dzięki regulacji kultywator można dostosować do indywidualnego wzrostu pracownika.

Ręczna kopaczka do ziemniaków

Specjalistyczna ręczna kopaczka do ziemniaków jest łatwo regulowana na wysokość i nie obciąża w ogóle dolnej części pleców operatora.

Ręczna kopaczka do ziemniaków Tornado

Ostre zęby kultywatora są ręcznie kute z wytrzymałej stali. To naprawdę uniwersalne narzędzie — po zdobyciu pewnych umiejętności może również wykonywać wiele innych prac — spulchnianie, przygotowywanie dołków do sadzenia.

Wiertarka ogrodowa Tornado-Profi

Przeznaczony do przygotowania dołków do sadzenia różnych roślin, aplikacji nawozów i wody pod drzewami. Dzięki ręcznie wykonanej kutej części wiertła produkt jest wysoce niezawodny i trwały.

Ręczny kultywator Tornado: recenzja wideo, recenzje właścicieli

Wiertarka ogrodowa Tornado-Profi

Średnica wiercenia to 20 cm, głębokość może sięgać 1,5 m, dzięki czemu wiertło Tornado można wykorzystać również do innych celów domowych, przy budowie ogrodzeń.

Superbur

Produkt wyróżnia się materiałem produkcyjnym — stalą o wysokiej wytrzymałości, która została poddana obróbce cieplnej. Kute zęby o charakterystycznej geometrii przechodzą bez ingerencji w każdy grunt, nawet z kamieniami i innymi przedmiotami.

Łopata

Ergonomiczna łopata Tornado ze specjalnym uchwytem pozwala na wykonywanie ciężkich prac z piaskiem, ziemią, żwirem, gliną bez obciążania kręgosłupa. Wydajność i produktywność w porównaniu z konwencjonalną łopatą nie są porównywalne.

Łopata Tornado

Zimowa łopata

Super mocna łopata wykonana jest z mrozoodpornego metalu i ma imponujący rozmiar 40×40 cm.Dzięki specjalnemu zakrzywionemu kształtowi łopaty obie ręce wygodnie trzymają narzędzie podczas pracy, odciążając dolną część pleców od obciążenia. Waga modelu to zaledwie 1,6 kg.

Weiterlesen:
Przegląd ciągnika prowadzonego Caiman 340 PRO. Specyfikacje, recenzje

Cudowna łopata

Łopata to ulepszona wersja popularnej łopaty Plowmana. Produkt charakteryzuje się obniżoną wagą (4 kg), optymalnymi parametrami obróbki — szerokość 35 cm, głębokość 25 cm Łopata posiada ostre kute zęby, wszystkie elementy metalowe pokryte są specjalnym lakierem kompozytowym, który zapobiega przywieraniu zabrudzeń.

Załączniki

Biorąc pod uwagę opinie i życzenia właścicieli kultywatorów Tornado, producent pracuje nad udoskonaleniem modeli, rozszerzeniem ich funkcjonalności.

Dźwignia

Urządzenie jest łatwe do zainstalowania na kultywatorze, zaprojektowane w celu ułatwienia pracy przy kopaniu, usuwaniu chwastów na ciężkiej glebie. Opcja jest realizowana przez proste naciśnięcie pedału stopą, jest odpowiednia dla wszystkich modyfikacji kultywatorów Tornado.

Uchwyty

Aby zwiększyć komfort pracy, opracowano neoprenowe uchwyty do usuwania korzeni. Nakładka wykonana jest z przyjemnej w dotyku gumy syntetycznej, odpornej na wilgoć, wytrzymuje szeroki zakres temperatur od +35°C do -70°C.

zestaw ogrodowy

Unikalne wielofunkcyjne urządzenie pozwoli Ci jednocześnie mieć pod ręką cały arsenał narzędzi ogrodniczych rozdrabniacz + grabie + kultywator. Zestaw ogrodowy wyposażony jest w teleskopową rączkę z trzema specjalnymi wymiennymi nasadkami — proste i niezawodne narzędzie.

Zestaw ogrodowy Tornado

Obsługa i konserwacja

Im prostsza konstrukcja urządzenia, tym łatwiej i wygodniej jest z niego korzystać. Podobnie jest z kultywatorami Tornado – zasady ich działania są dość oczywiste i zupełnie nieskomplikowane. Narzędzie jest łatwe w montażu, podczas transportu zmontowane zajmuje minimum miejsca.

Instrukcja obsługi kultywatora Tornado zawiera informacje dotyczące montażu urządzenia, sposobu jego działania, zawiera zalecenia i przydatne wskazówki oraz wskazuje środki bezpieczeństwa.Ręczny kultywator Tornado: recenzja wideo, recenzje właścicieli

Charakterystyczne jest, że prawie nie ma negatywnych opinii właścicieli na temat pracy kultywatorów. Pojawiają się raczej ironiczne opinie o niechęci do opanowania nowoczesnych narzędzi, niezadowoleniu z próby uprawy dziewiczej gleby bez wcześniejszego przygotowania.

Opinie właściciela

Swietłana Krasnojarsk:

„Myślę, że kultywator Tornado jest odpowiednim narzędziem dla kobiety. Wiosną sama wyrwała stare krzaki porzeczek, rozluźniła ten obszar, posadziła kwiaty. Porządkuję pod drzewami w ogrodzie, bo tam tak naprawdę nie da się pracować z łopatą czy siekaczem. Przygotowałem grunt pod łóżka. W sumie jestem bardzo zadowolony.”

Trofim, obwód Wołgograd:

„Cud ten kopaczka do ziemniaków Tornado! Wygodne jest dla mnie kopanie ziemniaków nie od razu, ale stopniowo zaczynam kopać wcześnie. Wyszedł do ogrodu, przekręcił go kilka razy — i gotowe, żadnej męki z łopatą. Dzięki tym rzemieślnikom, którzy wymyślili i wyprodukowali takie urządzenie, jest ono bardzo wygodne w użyciu.

Jak i gdzie kupić?

Dowiedz się więcej!

Weiterlesen:
Kultywatory silnikowe KAMA. Skład, charakterystyka, recenzje
Ссылка на основную публикацию