Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Recenzja odśnieżarki Huter SGC 3000. Opis, instrukcje, opinie właścicieli

Recenzja odśnieżarki Huter SGC 3000. Funkcje, konserwacja

Opis

Maszyny Hutera montowane są w Niemczech, kraju słynącym z jakości i niezawodnych produktów. Odśnieżarka Huter SGC 3000 to ekonomiczna i niedroga odśnieżarka.

Recenzja odśnieżarki Huter SGC 3000. Funkcje, konserwacja

Odśnieżarka Huter SGC 3000

Najczęściej jest używany prywatnie przy domach, kawiarniach czy parkingach. Jest to półprofesjonalny sprzęt do odśnieżania.

Charakterystyczne cechy odśnieżarki Huter SGC 3000:

 1. Stosunkowo niska waga konstrukcji – tylko 43 kg, a także kompaktowe wymiary sprawiają, że odśnieżanie jest łatwe i wygodne nawet w trudno dostępnych miejscach;
 2. Chwytak ma szerokość 52 cm i wysokość 26 cm Stosunkowo małe cechy pozwalają szybko i skutecznie poradzić sobie z niewielką ilością opadów;
 3. Model ten wyposażony jest w 4-suwowy silnik benzynowy o mocy 4 KM. Posiada na górze zawory serii SNOW, co ułatwia uruchomienie całego urządzenia nawet w najniższych temperaturach;
 4. Ślimaki tej maszyny wykonane są z wysokiej jakości stali i mają długą żywotność, ze względu na zwiększoną odporność na zużycie i wytrzymałość. W normalnych warunkach Huter 3000 jest przeznaczony do ciągłego, umiarkowanego użytkowania przez 10 lat. Jednak na forach właściciele twierdzą, że używają go dłużej;
 5. Jeżeli istnieje potrzeba transportu odśnieżarki, wówczas jej uchwyt można złożyć kompaktowo, dzięki czemu bez problemu zmieści się w bagażniku samochodu;
 6. Kierunek wyrzutu jest zmieniany bezpośrednio podczas pracy przez operatora za pomocą specjalnych dźwigni;
 7. Łyżka odśnieżarki Huter SGC 3000 została zaprojektowana w formie łopaty, która pozwala chwytać dolne warstwy śniegu i odrzucać je na równym podłożu.

Charakterystyka

Moc silnika (maksymalna)4 HP
Marka silnikaHutera.
Pojemność skokowa silnika128 cm3.
Typ silnikaczterosuwowy.
Szerokość łyżki (przechwytywanie)52 zobaczyć.
Wysokość łyżki (przechwytywanie)26 zobaczyć.
Rodzaj ruchuNa kołach.
samobieżnyNie.
Liczba prędkości do przodu/do tyłu0.
Uruchomienie silnikaRozrusznik ręczny.
Reflektor (dodatkowe oświetlenie)Nie.
Podgrzewane uchwytyNie.
Pojemność baku3,0 litrów.
Koła (średnica)25x12cm.
Kraj pochodzeniaChiny/Niemcy.
Regulacja odrzutu śnieguRęcznie.
Waga odśnieżarki43 kg.
Гарантия1 RіRѕRґ.
Weiterlesen:
Olej do łańcuchów do pił łańcuchowych. Przegląd, proces smarowania, recenzje

Urządzenie

Recenzja odśnieżarki Huter SGC 3000. Funkcje, konserwacja

Huter SGC 3000

Huter SGC 3000 to budżetowa odśnieżarka, która zapewnia wysoką wydajność i została zaprojektowana z myślą o łatwości użytkowania.

Silnik obraca ślimakiem i wirnikiem. Ślimak zbiera śnieg w wiadrze i kieruje go do wirnika, który obraca się i wyrzuca śnieg przez wylot.

Kierunek i odległość odchylania można regulować za pomocą specjalnego pokrętła po prawej stronie.

Silnik odśnieżarki Huter SGC 3000 uruchamiany jest ręcznie za pomocą kabla.

To nie jest sprzęt samobieżny, właściciel będzie musiał go pchać ręcznie, aby działał.

Funkcje aplikacji

 • Podczas pracy z odśnieżarką Huter SGC 3000 należy stale monitorować i regulować kierunek odrzutu śniegu. Na jego drodze nie powinny znajdować się ludzie, zwierzęta ani delikatne przedmioty. Fora mają dużą liczbę recenzji od właścicieli, którzy nieumyślnie wybili szyby podczas nieudanego odśnieżania;
 • Podczas pracy instrukcja użytkowania zaleca noszenie specjalnej odzieży, okularów i butów, aby nie ślizgały się po powierzchni;
 • Odśnieżarka Huter SGC 3000 powinna być używana z najwyższą ostrożnością na pochyłych powierzchniach, aby nie mogła sama stoczyć się z góry;


 • Zbiornik paliwa przeznaczony jest na 3 litry paliwa. Benzynę należy napełnić przed rozpoczęciem pracy. Zabrania się tego podczas jazdy;
 • Aby przedłużyć żywotność odśnieżarki, należy uważnie monitorować stan odśnieżarki po każdym użyciu. Aby to zrobić, usuń resztki śniegu i lodu z wiadra. Jeśli tego nie zrobimy, z czasem pojawi się korozja i trudniej sobie z nią poradzić niż tylko odśnieżanie. Na forach można znaleźć zdjęcia właścicieli odśnieżarki Huter SGC 3000 z zardzewiałym wiadrem oraz pytania jak to naprawić.

Instrukcja obsługi

Zanim zaczniesz w pełni korzystać z odśnieżarki Huter SGC 3000, musisz zapoznać się z instrukcją obsługi. Opisuje niuanse montażu, pielęgnacji i użytkowania sprzętu.

Jeśli kupujesz nowe urządzenie, instrukcje są zawsze dołączone. A jeśli weźmiesz go z rąk i nie został zachowany, instrukcje użytkowania można znaleźć na forach lub pobrać z naszego powiązanie.

Serwis

W konserwacji Huter SGC 3000 absolutnie nie jest kapryśny. To prosty mechanizm, dla którego wystarczy monitorować poziom oleju i benzyny w silniku.

Nie wolno wlewać benzyny lub oleju napędowego niskiej jakości. Silnik Huter 3000 jest benzynowy i pracuje tylko na wysokooktanowym paliwie AI-92 lub AI-95.

Na forach właściciele zalecają wymianę oleju co 25 godzin pracy. W rezultacie silnik benzynowy będzie działał znacznie dłużej, a kurz i zanieczyszczenia nie zatkają układu olejowego.

Bieganie

Jeśli zostałeś pierwszym właścicielem tej maszyny, musisz ją najpierw uruchomić. Oznacza to przeprowadzenie prac przygotowawczych, aby wszystkie szczegóły przyzwyczaiły się do siebie i działały jako całość. Pomimo tego, że jest to samochód niemiecki, niedokładności fabryczne są nadal nieuniknione.

Ważny! Pamiętaj, aby przed pierwszą operacją napełnić skrzynię korbową olejem! Po wysłaniu z fabryki nie ma go tam.

Recenzja odśnieżarki Huter SGC 3000. Funkcje, konserwacja

Huter SGC 3000

Poważne awarie

Najczęstszym problemem jest zatkanie reflektora. Często przykleja się do niego mokry śnieg, a urządzenie nie działa.

 1. Przed czyszczeniem zaleca się nie tylko wyłączenie odśnieżarki, ale także wyjęcie świecy dla maksymalnego bezpieczeństwa. Ponieważ w przypadku przypadkowej aktywacji koła pasowego może spowodować duże szkody dla zdrowia.
 2. Następnie szczotką usuń przylegający świeży śnieg. Jeśli śnieg jest lodowaty, użyj specjalnej łopaty.

Jeśli zauważysz duże wibracje ślimaka, dokręć wszystkie połączenia. Jeśli to nie pomoże, problem jest poważniejszy i najprawdopodobniej świder uległ deformacji i będzie wymagał wymiany w specjalnym centrum serwisowym.

Opinie

Oto, co piszą na forach właściciele Hutera SGC 3000.

Władimir pisze:

„Kupiłem to urządzenie, bo nie starczyło mi pieniędzy na wersję samobieżną. Przez cały okres eksploatacji nie pojawiły się żadne problemy. Wykonana jest w tradycyjnych niemieckich kolorach — czarnym i żółtym. Silnik pracuje cicho, ale śnieg jest wyrzucany daleko. Zeszłej zimy było dużo deszczu. Odśnieżanie jest trudne i zajmowało dużo czasu. I tak kilka razy szedłem i obok domu wszystko jest czyste”

Stanisław pisze:

„Silnik pracuje cicho i wyraźnie. Jego 4 KM bezproblemowe problemy. Przy maksymalnej prędkości wyrzucany jest miękki śnieg około 10-15 m. Kompaktowe wymiary ułatwiają transport do wiejskiego domu iz powrotem. Niemiecka jakość jest wyczuwalna wszędzie, nawet ich plastik jest inny. Ogólnie wrażenie jest pozytywne. Z minusów można tylko zauważyć, że nie ma napędu na koła, ale za taką cenę jest to wybaczalne.

 

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector