Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
0 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Recenzja odśnieżarki Huter SGC 6000. Funkcje, konserwacja

Recenzja odśnieżarki Huter SGC 6000. Opis, instrukcje, opinie właścicieli

Recenzja odśnieżarki Huter SGC 6000. Funkcje, konserwacja

Opis

Huter SGC 6000 to doskonały pług śnieżny do użytku prywatnego. Dzięki swoim właściwościom doskonale radzi sobie z pokrywą śnieżną o różnej wysokości.

Recenzja odśnieżarki Huter SGC 6000. Funkcje, konserwacja

Odśnieżarka Huter SGC 6000

Odśnieżarka Huter SGC 6000 wyposażona jest w 4-suwowy silnik benzynowy o mocy 8 KM. Działa na wysokooktanowym paliwie AI-92 lub AI-95. Zbiornik paliwa przeznaczony jest na 3,6 litra paliwa.

Maksymalna wysokość pokrywy śnieżnej wynosi 54 cm, a szerokość 62 cm, te cechy są wystarczające do czyszczenia dużych powierzchni.

Jest to samobieżny pług śnieżny. Silnik benzynowy napędza nie tylko koło pasowe, ale także koła Huter SGC 6000. Mają szeroki bieżnik, który jest w stanie wjechać w sypki śnieg i nie ślizgać się, gdy się przyklei.

Dla wygody przy odśnieżaniu wieczorem na odśnieżarce Huter SGC 6000 zainstalowano reflektor.

Skrzynia biegów maszyny ma 7 stopni: 5 z nich jest przeznaczonych do jazdy do przodu, a 2 do jazdy do tyłu. Jest to bardzo wygodne, ponieważ możesz wybrać optymalną prędkość dla każdego zadania.

Główną funkcjonalną częścią pługa Huter jest świder. Wykonany jest z wytrzymałej wysokiej jakości stali, która jest w stanie wytrzymać duże obciążenia i zmielić nie tylko miękki śnieg, ale także jego bloki.

Charakterystyka

Jednocylindrowa jednostka napędowana cztery uderzenia
Moc (KM)8.0
Liczba prędkości8 (6 + 2)
szerokość chwytu śniegowego (mm)620
Wysokość przechwytywania śniegu (mm)540
Pojemność zbiornika paliwa (L)3.6
Przeniesienietyp samobieżny

Udogodnienia

Podczas pracy z odśnieżarką Huter SGC 6000 należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Najważniejsze jest ostrożne obchodzenie się z obracającymi się częściami maszyny iw żadnym wypadku ich nie dotykanie.

Niezbędne jest również monitorowanie wyrzucania śniegu z urządzenia tak, aby nie trafiał on już na oczyszczoną powierzchnię lub w kierunku okien. Jeśli kamień przypadkowo uderzy w bloczek, może rozbić szybę.

Weiterlesen:
Gama modeli pilarek łańcuchowych Calibre. Instrukcja obsługi, funkcje serwisowe

Urządzenie

Wszystkie dźwignie sterujące odśnieżarki Huter SGC 6000 umieszczone są na drążku kierowniczym i pozwalają na regulację pracy bezpośrednio podczas jazdy. Mianowicie: regulacja prędkości obrotowej kół i napędu, położenia zsypu i zmiany biegów.

Przewidziano również system podgrzewania uchwytów do sterowania urządzeniem.

Poniżej, pod drążkiem sterowym, na ramie znajduje się silnik benzynowy, z przodu zamontowany jest świder, wirnik i zsyp do odśnieżania.


Instrukcja obsługi

Przed rozpoczęciem pracy zaleca się zapoznanie się z instrukcją obsługi urządzenia, w przeciwnym razie naprawa będzie kosztować więcej. Pochodzi z dmuchawą do śniegu. Jeśli zgubiłeś go z jakiegoś powodu, zawsze możesz znaleźć informacje na forach lub pobrać je przez  powiązanie.

Bieganie

Przed rozpoczęciem pełnego użytkowania konieczne jest uruchomienie dmuchawy do śniegu.

Działa w Huter SGC 6000

Wielu właścicieli tankuje po montażu benzynę i próbuje pracować, zapominając o oleju. Istnieje wiele opinii, że w przypadku jej braku maszyna pojawia się i wydaje ostrą grzechotkę. W rezultacie części szybko się zużywają i zawodzą. Dlatego należy uzupełnić olej.

Docieranie oznacza używanie urządzenia w trybie delikatnym, tak aby części układały się na swoim miejscu i przyzwyczajały się do siebie. Po zakończeniu docierania wymień olej w silniku benzynowym.

Wymiana oleju

olej syntetyczny 5W-30

Do odśnieżarki Huter SGC 6000 zalecany jest olej serii 5W-30. Optymalny okres jego wymiany to 25 godzin pracy. Następnie w oleju tworzą się zanieczyszczenia mechaniczne, które zatykają filtry i powodują uszkodzenia podczas uderzania w części.

Serwis

Aby maszyna służyła Ci przez długi czas, konieczne jest okresowe przeprowadzanie jej konserwacji.

  1. Zgodnie z instrukcją użytkowania przed każdą jazdą roboczą należy sprawdzić dokręcenie wszystkich śrub.
  2. Wymieniaj olej co 25 godzin i czyść świece zapłonowe i filtr powietrza.

Zaleca się również coroczną regulację popychaczy zaworów i usuwanie z nich nagaru. Pożądane jest to zrobić w wyspecjalizowanych ośrodkach.

Weiterlesen:
Kosiarka Bosch Arm-3650. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Poważne awarie

Głównym problemem podczas pracy z pługiem śnieżnym jest ciągłe zatykanie rynny wyjściowej. Ponieważ śnieg się do niego przykleja i promocja nowego do wyrzucania jest trudna. To nie jest krytyczny problem i możesz to naprawić samodzielnie. Aby to zrobić, wyłącz silnik benzynowy samochodu, odłącz świecę zapłonową i usuń przylegający śnieg.


Jeśli pojawią się wibracje Hutera, należy sprawdzić wszystkie połączenia i w razie potrzeby je dokręcić.

Jeśli wibracje utrzymują się, sprawdź ślimak, musi być nienaruszony, jeśli zostaną znalezione wióry lub deformacje, należy go całkowicie wymienić.

Opinie

Oto kilka referencji od tych, którzy już używali Hutera SGC 6000

Wiaczesław pisze następującą recenzję:

„Doskonałe rozwiązanie w stosunku do ceny. Jest wszystko, czego potrzebujesz, a nawet więcej. Miły bonus w postaci podgrzewanych klamek i reflektorów. Szerokość śniegu usuwanego podczas jednego przejazdu jest wystarczająca na szlak turystyczny. Jednak to nie wystarczy dla niewielu. Dlatego całkowicie sprzątam swoją witrynę: od domu do bramy, a nawet za nimi. A żeby był rzucony poprawnie, wysokość i odległość rzutu dopasowuję dźwignią”

Oto komentarz Nikołaja:

„Zimą śnieg pada regularnie, więc sprzątanie nadal stanowi problem. Wybrałem jedną z kilku opcji, ale postanowiłem zatrzymać się przy Hooter 6000. I nie żałuję zakupu. Pracowałam już od trzech sezonów. Śnieg wyrzucany jest na odległość od 7 do 15 metrów w zależności od wiatru. Pełny zbiornik benzyny wystarcza na około 2 godziny ciągłej pracy Hootera. Zazwyczaj procedura czyszczenia nie zajmowała mi więcej niż 1 godzinę. Dlatego ten zapas mi wystarczy.”

Link do głównej publikacji