Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Recenzja trymera Oleo Mac Sparta 25. Dane techniczne. Podstawowe zasady i środki ostrożności dotyczące obsługi

Recenzja trymera Oleo Mac Sparta 25. Dane techniczne. Podstawowe zasady i środki ostrożności dotyczące obsługi

Opis

Sprzęt ogrodniczy włoskiej marki Oleo-Mac cieszy się popularnością wśród kupujących na całym świecie. Producent produkuje sprzęt do różnych zastosowań: piły łańcuchowe, wykaszarki, kosiarki, kultywatory, wykaszarki itp. Wśród modeli wykaszarek należy wyróżnić Oleo Mac Sparta 25.

Recenzja trymera Oleo Mac Sparta 25. Dane techniczne. Podstawowe zasady i środki ostrożności dotyczące obsługi

Motokosa Oleo-Mac Sparta 25 TR

Jest to kosiarka gazowa do użytku domowego. Głównym celem modelu jest koszenie trawy i niewielkich krzewów. Według kupujących Oleo Mac Sparta 25 to jedna z flagowych kosiarek gazowych. Najczęściej model jest używany na osobistych działkach, małych obszarach wymagających opieki. Optymalna objętość do pracy z trymerem to 15-20 akrów.

Opis modelu Oleo Mac Sparta 25

Oleo Mac Sparta 25 jest przeciętna pod względem parametrów technicznych i funkcji kosiarki. Szerokość robocza podczas pracy wynosi 38-40 cm Urządzenie wyposażone jest w silnik dwusuwowy o mocy 0,8 kW. Cechą modelu jest obecność dwóch opcji elementu tnącego. Oleo Mac Sparta 25 jest wszechstronny, gdy koszenie trawy może służyć jako żyłka wędkarska lub nóż z ostrzem. Dzięki temu Oleo Mac Sparta 25 może służyć do koszenia trawy o różnej gęstości i sztywności. Kolejną ważną cechą urządzenia jest jego niska waga.

Recenzja trymera Oleo Mac Sparta 25. Dane techniczne. Podstawowe zasady i środki ostrożności dotyczące obsługi

Benzokosa Oleo Mac Sparta 25

Przy długotrwałej pracy dochodzi do dodatkowego obciążenia stawów i mięśni pleców. Dobrze wyważona konstrukcja i niska waga mogą znacznie zmniejszyć zmęczenie podczas pracy. Pojemność zbiornika paliwa — 0,75 litra.

Dla wygodnego użytkowania kosiarki producent przewidział elastyczny pasek na ramię. Silnik w trymerze znajduje się na górze. Uchwyt rowerowy i prosty typ drążka to klasyczna opcja dla kosiarek różnych producentów. Aby wyeliminować wibracje, podkaszarka jest wyposażona w system tłumienia wibracji.

Notatka! Podczas pracy z gęstą trawą lub małymi krzewami deweloperzy zalecają szczególną ostrożność. Przy cięciu tych roślin przez długi czas urządzenie może się przegrzać.

Podstawowe wyposażenie kosiarki Oleo mak Sparta

Podstawowe wyposażenie Oleo Mac Sparta 25 może się różnić w zależności od roku produkcji modelu. Pakiet klasyczny zawiera:

 • przycinarka;
 • pojemnik do mieszania płynnego paliwa;
 • instrukcja użycia;
 • klucze do montażu i naprawy narzędzi;
 • karta gwarancyjna;
 • osłona bezpieczeństwa;
 • szpula z żyłki nylonowej;
 • metalowy nóż.

Producent: Włochy, Chiny.

Przed zakupem produktu zwróć uwagę na jego producenta. Najlepszą opcją zakupu trymera Oleo Mac Sparta 25 jest oficjalny sklep producenta, sklep internetowy lub oficjalne salony. Kupując towary od oficjalnego przedstawiciela, unikasz produktów niskiej jakości i podróbek.

Weiterlesen:
Trymer Maxcut MC 133. Przegląd, dane techniczne, opinie

Specyfikacje

zasilaczbenzyna
pojemność baku0,75 l
objętość cylindra25,4 cm.kb.
moc silnikaW 800
szerokość cięcia40 zobaczyć.
chowana głowica tnącanie
regulacja wysokościnie
pionowa obróbka krawędzi90° nie
zestaw dostawygłowica kosząca/3-ząb nóż
średnica rury26 mm.
uchwytJazda rowerem
waga6,1 kg

Instrukcja obsługi kosiarek Oleo Mac Sparta

Przed użyciem jakiegokolwiek elektronarzędzia lub produktu ogrodowego zasilanego benzyną wszyscy producenci zalecają zapoznanie się z instrukcją obsługi. Dokument ten składa się z zestawu zasad dotyczących bezpieczeństwa użytkownika, zasad korzystania z narzędzia, specyfiki konserwacji i samodzielnej naprawy produktu.

We wstępie producent wskazuje, że podczas pracy występuje hałas przekraczający 85 dB, który może prowadzić do utraty słuchu. Dlatego główną zasadą bezpieczeństwa dla operatora jest używanie okularów i słuchawek podczas użytkowania kosiarek Oleo Mac Sparta.

Pobierz instrukcję obsługi kosiarki Oleo Mac Sparta 25

Recenzja trymera Oleo Mac Sparta 25. Dane techniczne. Podstawowe zasady i środki ostrożności dotyczące obsługi

Podstawowe zasady i środki ostrożności

 1. Przed rozpoczęciem pracy upewnij się, że w promieniu 15 metrów od Ciebie nie znajdują się osoby nieupoważnione.
 2. Zabrania się używania kosiarki Oleo Mac Sparta 25: po spożyciu napojów alkoholowych, leków.
 3. Przed rozpoczęciem pracy upewnij się, że śruba mocująca przecinak jest dobrze dokręcona.
 4. Przed rozpoczęciem pracy producent zaleca sprawdzenie frezu pod kątem pęknięć. Podczas użytkowania zaleca się również zatrzymanie silnika w celu sprawdzenia integralności żyłki i przecinaka.
 5. Nożyce do żywopłotu należy nosić tylko przy wyłączonym silniku i założonej osłonie bezpieczeństwa.
 6. Uchwyty urządzenia muszą być suche i czyste.
 7. W przypadku poważnej awarii, takiej jak silnik, tłumik, układ zasilania paliwem itp., zabrania się samodzielnej naprawy.

Producent zaleca również wykonanie podstawowej konserwacji po każdym użyciu i ewentualnej naprawy. Konserwacja polega na czyszczeniu urządzenia i wymianie uszkodzonych drobnych części.

Nie zaleca się samodzielnej naprawy.

Przegląd wideo

Opinie właściciela

Eugeniusz, Desnogorsk:

Kupiłem Oleo Mac Sparta 25 5 lat temu. Zadowolony z wydajności urządzenia. Przez cały okres eksploatacji nie stwierdzono istotnych niedociągnięć. Rok temu wykonałem generalny przegląd techniczny gaźnika i układu paliwowego. W sezonie korzystam z maszyny 6-7 razy.

 

Weiterlesen:
Zasobnik do przycinania 033 Farmer. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию