Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Rolnik motobloków. Przegląd, charakterystyka, instrukcje.

Rolnik motobloków. Specyfikacje, załączniki, konserwacja, instrukcje

Opis

Motoblok Fermer FM 1511MX

Motobloki i kultywatory silnikowe Fermer są prezentowane w szerokiej gamie różnych modeli i modyfikacji. Różnią się mocą silnika, obecnością mechanizmu różnicowego i paliwem do silnika (benzyna lub olej napędowy). Jednak wszystkie te urządzenia są niezmiennie wysokiej jakości.

Jeśli w nazwie maszyny występuje prefiks MX lub PRO, oznacza to, że jest to ciągnik prowadzący, jeśli występuje MSL lub MS, jest to kultywator silnikowy.

Różnica polega na tym, że kultywator jest przeznaczony wyłącznie do pracy z glebą, a ciągnik prowadzący może brać udział w transporcie towarów lub pełnić funkcję pompy silnikowej.

Pierwsze cyfry wskazują moc urządzenia w koniach mechanicznych.

Największa ilość KM. w motoblokach Farmer występuje w 15 modelach:

 • Fermer FM 1507 PRO-S;
 • Fermer FM 1511 MX.

Nieco słabszy — 13 KM przedstawione:

 • Fermer FM 1311 MX;
 • Fermer FM 1307 PRO-S;
 • Fermer 1309md.

9 KM wystarczy do obsługi urządzenia o standardowej średniej powierzchni, więc tych modyfikacji jest najwięcej:

 • Fermer FM 901 PRO;
 • Fermer FM 902 PRO-S;
 • Fermer FM 903 PRO-S;
 • Fermer FD 905 PRO;
 • Fermer FDE 905 PRO;
 • Fermer FM 907 PRO-S;
 • Fermer FM 909 MSL.

Na małe obszary wystarczy 6-7 KM:

 • Fermer FM 653M;
 • Fermer FM 702 PRO-SL;
 • Fermer FM 701 PRO.

Osobno warto wyróżnić serię ciągników pchanych Greenfield. Produkowane są przy pomocy dwóch fabryk i przy użyciu najlepszych z nich innowacji. Montowane są w fabryce Farmera.

Jednak zasada konserwacji i naprawy jest dla nich wszystkich podobna. Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo niuansom.

Weiterlesen:
Przegląd kosiarek do ciągnika MTZ. Opis, rodzaje, przeznaczenie

Załączniki

Sam ciągnik Fermer jest bezużyteczny, działa tylko po podłączeniu osprzętu.

Kosiarki

Dużym problemem jest gęsty wzrost trawy latem. Natomiast traktor pchany Farmer z kosiarką zawieszaną pomoże zautomatyzować proces jej czyszczenia. Urządzenie to może być również przydatne podczas przygotowywania siana na zimę.

Istnieją dwa rodzaje kosiarek: rotacyjne i segmentowe.

Trawa skoszona rotacyjnie dzięki obrotowym nożom. I segmentowane dzięki nożom, które poruszają się w płaszczyźnie poziomej.

Kosiarki rotacyjne przeznaczone są wyłącznie do koszenia młodej, niskiej trawy, natomiast kosiarki segmentowe mogą kosić gęstą trawę i niewielkie krzewy.

Nóż

Frezy F-105 do Fermer

Wszystkie motobloki i kultywatory silnikowe Fermer są dostarczane z zestawem frezów. Proces montażu przedstawiony jest w instrukcji obsługi.

Zaletą przecinarek fabrycznych jest fakt, że pochodzą z oficjalnej fabryki i zostały zaprojektowane specjalnie do tego sprzętu. Wykonane są w formie szabli, które są klasyczne.

Pług

Jeśli masz ciężką glebę, a moc noża jest niewystarczająca, możesz użyć konwencjonalnego pługa do wymieszania wierzchniej warstwy gleby. Jednak w przypadku lekkich modeli konieczne będzie dodatkowe obciążenie konstrukcji.

Oto jak odbywa się orka za pomocą pługa z ciągnikiem rolniczym:

Kopaczka do ziemniaków i sadzarka do ziemniaków

W sadzeniu i zbiorze ziemniaków pomoże ciągnik Fermer oraz specjalny osprzęt. Dzięki niemu można znacznie zaoszczędzić czas i energię na prace rolnicze związane z ziemniakami i ich hillingiem.

Możesz także sadzić i kopać ziemniaki za pomocą pługa i ciągnika rolniczego Farmer. Wynik będzie jednak nieco gorszy, ponieważ pług tnie dużą ilość ziemniaków.

Koła

Im większa moc ciągnika jednoosiowego, tym więcej kół do niego trafia. Dzięki temu uzyskuje się wysoką przejezdność nawet na najcięższych glebach. Wysoki bieżnik będzie odgrywał kluczową rolę podczas pracy na mokrej i gliniastej glebie.

Weiterlesen:
Motoblock Kadvi MB-90 Charakterystyka, urządzenie i konserwacja

ostrogi

Jeśli Twój ciągnik rolniczy z operatorem prowadzącym ślizga się po powierzchni ziemi podczas frezowania lub ślizga się podczas transportu towarów, możesz zastąpić konwencjonalne koła metalowymi uchwytami. Zamiast bieżnika mają stalowe blaszki i znacznie poprawiają przyczepność podczas ruchu. Możesz je kupić gotowe lub zrobić własne.

Wagi

Jeśli twój ciągnik prowadzący się ślizga, możesz zainstalować obciążniki zamiast zdobywać ucha. Opcje fabryczne są wykonane w formie naleśników i zawieszone na podwoziu kołowym. Można jednak również użyć improwizowanych środków do ważenia w postaci bloków żużlowych.

Zaczep

Ważnym niuansem przy wyborze osprzętu jest zaczep, ponieważ wielu producentów oferuje specjalne opcje, które można podłączyć tylko do jednego ciągnika. W sprzęcie Fermer jest uniwersalny i można go stosować z szeroką gamą przystawek.

Odśnieżarki i pługi

Dla wielu właścicieli traktorów jednoosiowych Farmer jest w zimie bezczynny. Ale na próżno, ponieważ jest w stanie pomóc w odśnieżaniu za pomocą odśnieżarek. Ich bloczek zbiera śnieg i kieruje go do wirnika, który za pomocą specjalnego pochylni odrzuca go w bok o 7-10 metrów.

Ten film przedstawia działanie ciągnika rolniczego Farmer podczas opadów śniegu:

Jeśli nie ma ochoty kupować dmuchawy do śniegu, możesz użyć zwykłej łopaty — ostrza, które jest znacznie prostsze i bardziej niezawodne w konstrukcji, ale nie czyści gorzej.

Adapter

Dużą wadą ciągników jednoosiowych i kultywatorów silnikowych jest konieczność chodzenia za urządzeniem. A to jest niewygodne i wymaga dużego wysiłku. Specjalne adaptery są gotowe, aby uprościć tę sytuację. Dzięki nim możesz sterować maszyną siedząc, zwiększając tym samym szybkość pracy.

A oto domowej roboty opcje brony i adaptera:

Serwis

Aby ciągnik jednoosiowy Farmer działał jak najdłużej, musi być odpowiednio konserwowany i monitorowany pod kątem jego stanu.

 1. Upewnij się, że używasz odpowiedniej marki oleju, zgodnie z instrukcją obsługi ciągnika rolniczego. W sezonie zimowym zaleca się stosowanie z klasyfikacją 10W-40, a zimą 15W-40. Ich różnica polega na lepkości. Według SAE olej nie może być niższy niż SF.
 2. Do transmisji konieczne jest użycie TAP-15v, TAD-17 i ich bardziej nowoczesnych odpowiedników o lepkości 80W-90.
 3. Olej należy wymieniać co jakiś czas zgodnie z instrukcją użytkowania.
 4. Dźwignie sterujące również wymagają smarowania. Najlepsze opcje to Litol-24 lub Solidol Zh.
 5. Ważnym niuansem jest jakość paliwa. Benzyna musi być czysta i marki AI-92 lub AI-95.
Weiterlesen:
Motobloki Aurora Country 800 HD. Przegląd, charakterystyka

Ciągnik po zakończeniu pracy należy koniecznie oczyścić z resztek kurzu, brudu i wody, ponieważ mogą one rozpocząć proces korozji w miejscach, w których odpadła farba.

Instrukcje pierwszego uruchomienia

Kluczem do długotrwałej i prawidłowej pracy ciągników i kultywatorów Fermer jest prawidłowy pierwszy rozruch.

W konfiguracji fabrycznej sprzęt sprzedawany jest w stanie zdemontowanym. W opakowaniu znajduje się komplet wszystkich niezbędnych narzędzi do montażu, a instrukcja obsługi pokazuje prawidłową kolejność. Jeśli coś nie jest jasne, zawsze możesz obejrzeć odpowiedni film od producenta.

Przed uruchomieniem należy wlać olej przekładniowy i silnikowy, ponieważ nie jest on dostępny w fabryce. Następnie dodaj benzynę i zacznij biegać w nowym sprzęcie.

Ta procedura polega na użyciu ciągnika prowadzonego z połową mocy. Docieranie odbywa się w taki sposób, że części niezawodnie pasują do rowków, są smarowane i zaczynają pracować bez tarcia i przyczepności.

Prawidłowe docieranie powinno odbywać się przy połowie mocy maksymalnej. Np. pług może zagłębić się 20 cm w ziemi, wtedy podczas włamywania powinien wejść tylko 10.

Poważne awarie

Podczas pracy ciągnika jednoosiowego Farmer zdarzają się awarie. A właściciele muszą wiedzieć, jak je rozwiązać, aby nie musieli za każdym razem kontaktować się z centrum serwisowym.

Problemy z rozruchem silnika:

 • Sprawdź, czy w zbiorniku jest paliwo;
 • Przewód prowadzący do świecy zapłonowej odpadł;
 • Sprawdź stan świecy zapłonowej;
 • Zawór zasilania paliwem może być zamknięty;
 • Zamknij ssanie i uruchom ponownie.

Silnik nie rozwija wymaganej mocy:

 • Kontakt na świecy zapłonowej jest utleniony;
 • Filtr powietrza jest zatkany;
 • Benzyna była w zbiorniku przez długi czas i dostała wodę;
 • Gaźnik wymaga regulacji.

Przy dużych prędkościach silnik jest niestabilny:

 • Sprawdź stan filtra paliwa;
 • Wyreguluj szczelinę świecy zapłonowej.

Opinie

Oto kilka recenzji od właścicieli motobloków Farmer.

Michał:

„Główną zaletą tego ciągnika prowadzonego z tyłu jest duża wszechstronność. Kupiłem dodatkowe załączniki i zacząłem pracować. Urządzenie marzeń. Teraz zakupiłem frezy, obsypnik i kopaczkę do ziemniaków. W przyszłości planuję zakup pompy do nawadniania ziemi.

Plusy: Wszechstronność.

Minusy: Pod górę z przyczepą trudno się wspinać ”

Nikolai:

„Dostałem go zimą. Tego lata on wykonuje prawie całą pracę w ogrodzie zamiast mnie. Pługi i spulchniają bez problemów. Oprócz standardowych frezów dokupiłem dodatkowo obsypnik i pług. Moja gleba to ciężka glina. Nie stanowi to jednak dla niego problemu. Działa bez zarzutu. Plastikowe uchwyty są mocne.

Plusy: Piękny wygląd, świetna funkcjonalność, łatwość zarządzania.

Minusy: Przekładnie przesuwają się mocno ”

Alexey:

„Najczęściej używam ciągnika rolniczego Farmer do sadzenia lub kopania ziemniaków i transportu towarów. Ponieważ pracuję w niepełnym wymiarze godzin jako budowniczy, często muszę pracować z ciężarami. Choć chiński, ale niezawodny. Zarządzane szybko i bez problemów.

Plusy: Niska cena i duża moc.

Minusy: jeszcze go nie znalazłem

Ссылка на основную публикацию