Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Silnik zaburtowy z piły łańcuchowej: przewodnik po tworzeniu

Silnik zaburtowy z piły łańcuchowej. Jak zrób to sam

Mężczyzn, którzy posiadają łodzie, nie zawsze stać na fabryczny silnik. Faktem jest, że takie jednostki napędowe są dość drogie. Aby zaoszczędzić pieniądze, właściciele używają domowych silników zaburtowych wykonanych na bazie silnika piły łańcuchowej. Zaletą tej operacji jest minimalna ingerencja w początkowy projekt piły łańcuchowej, a w przyszłości nadal będzie można używać narzędzia zgodnie z jego przeznaczeniem.

Zasada montażu silnika łodzi z piły łańcuchowej

Aby piła łańcuchowa zamieniła się w silnik łodzi, musisz dołączyć specjalną dyszę. Dzięki 2-łopatowej śrubie napędowej o przełożeniu 1:20 możesz osiągnąć prędkość łodzi do 1 km/h przy minimalnym zużyciu paliwa wynoszącym zaledwie XNUMX litr na godzinę.

Silnik zaburtowy z piły łańcuchowej: przewodnik po tworzeniu

Silnik zaburtowy z piły łańcuchowej

Samą zasadą tworzenia domowego produktu z piły łańcuchowej jest użycie sprzętu do cięcia jako rodzaju napędu. Dzięki odpowiedniemu urządzeniu i dostępności diagramów możesz wykonać wiele urządzeń na silniku piły łańcuchowej. Silnik łodzi wykonasz za pomocą specjalnej przystawki z ostrzami.

Fakt, że piły łańcuchowe wyróżniają się dużą mocą silnika, niewielkimi rozmiarami i wagą pozwala na wykorzystanie jednostki napędowej w wielu obszarach działalności i w każdych warunkach środowiskowych. Silnik zaburtowy, który został zmontowany na bazie piły łańcuchowej, posiada specjalną szczelność, która pozwala na użytkowanie go w dowolnej pozycji.

Wybór piły łańcuchowej do domowego silnika zaburtowego

Doświadczeni projektanci i właściciele domowych silników do łodzi zalecają używanie nienowych pił łańcuchowych. Lepiej jest dać pierwszeństwo piły, która była używana. Kolejnym ważnym czynnikiem jest moc piły. Im mocniejszy silnik benzynowy piły, tym mocniejszy będzie silnik łodzi. Średnio do wydajnej pracy silnika wystarczy 5-10 koni mechanicznych.

Czego potrzebujesz, aby złożyć domowy silnik zaburtowy z piły łańcuchowej?

Oczywiście nie każdy będzie miał pod ręką odpowiednią dyszę z ostrzami i skrzynią biegów. Aby to zrobić, musisz udać się do sklepu z materiałami budowlanymi i kupić niektóre brakujące komponenty, elementy złączne i narzędzia. Poniżej wymieniamy, jakie części będą potrzebne do montażu silnika i jakich narzędzi będziesz potrzebować.

Weiterlesen:
Przegląd pilarki Husqvarna 440. Dane techniczne. Funkcje użytkowania i środki ostrożności

Jakie umiejętności są potrzebne, aby złożyć silnik zaburtowy do piły łańcuchowej?

W rzeczywistości procesu tworzenia silnika z piły łańcuchowej nie można nazwać bardzo skomplikowanym. Ponadto w Internecie i na forach można znaleźć wiele filmów o tym, jak wykonać silnik zaburtowy do piły łańcuchowej. W komentarzach już doświadczeni użytkownicy domowych silników wskazują, że każda osoba, która jest przynajmniej trochę zorientowana w technologii i umie pracować rękami, może zrobić silnik.

Niezbędne części do samodzielnego montażu silnika do łodzi

Poniżej wymieniamy główne komponenty i części, z których przy odpowiednim podejściu i szybkiej pracy otrzymasz domowy silnik do łodzi z piły łańcuchowej. Oczywiście głównym detalem jest piła łańcuchowa. Następnie potrzebujesz skrzyni biegów ze szlifierki (możesz też wziąć stary, niepotrzebny model), oleju przekładniowego. Do mocowania użyjemy zacisku. Drugim ważnym szczegółem jest dysza do piły łańcuchowej w postaci śruby. Możesz użyć zarówno poprzedniej śruby ze starego silnika, jak i samodzielnie ją zmontować. Jak to zrobić, pokazano w następujących filmach:

Narzędzia ręczne i pomoce

Oprócz głównych części i komponentów nie można obejść się bez narzędzi i narzędzi, które znacznie ułatwią proces montażu silnika zaburtowego. Jako asystenci będziesz potrzebować:

  • linijka i suwmiarka;
  • metalowe półfabrykaty (lepiej użyć stali);
  • puste miejsca;
  • osprzęt.

Schemat montażu, rysunki i instrukcje

W zasadzie cała praca polega na wymianie elementu łańcucha piły łańcuchowej na dyszę ze śrubą. Przypominamy, że ta procedura nie trwa wiecznie iw przyszłości, jeśli to konieczne, będziesz miał możliwość zmiany projektu piły łańcuchowej na oryginalną i kontynuowania jej cięcia. Sama procedura jest bardzo szybka i składa się z następujących kroków:


 

Najpierw musisz przerobić sprzęgło. Aby to zrobić, musisz wyrzeźbić mniejszą miskę i zmienić sprężynę. Działania te doprowadzą do tego, że moment początkowy zmniejszy się, a wymiary i masa będą bardziej zrównoważone. Po drugie miskę i pokrywę złączki należy połączyć za pomocą wsporników, które następnie mocuje się śrubą i podkładką.

Śruba i pręt zamkną kołek łączący miskę i wał.

Dopiero po wykonaniu powyższych kroków możesz uzupełnić olej przekładniowy. Następnie zabezpieczasz wieczko szczeliwem. Niektórzy właściciele zalecają stworzenie uchwytu przepustnicy dla własnej wygody w sterowaniu silnikiem opartym na piły łańcuchowej.

Weiterlesen:
Akumulatorowa mini piła łańcuchowa Bosch EasyCut12. Recenzja, recenzje

Wskazówki i porady dla właścicieli domowych silników zaburtowych do pił łańcuchowych

Jeden z użytkowników silnika do łodzi zmontowany własnoręcznie z piły łańcuchowej Stihl 180 i śmigła Mercury 2,5 udziela porad dotyczących konstrukcji i montażu silnika. Sam człowiek ma dużą ponton, który może pomieścić dwóch pasażerów i wiele rzeczy. Mówi, że osiągnęli prędkość około 4 km/h, pod warunkiem, że w holu była też łódź z dwoma pasażerami w środku.

Recenzje wideo

Wideo, jak zrobić silnik łodzi z piły łańcuchowej własnymi rękami

Recenzje właścicieli silników zaburtowych z piły łańcuchowej

Doświadczeni właściciele i początkujący użytkownicy zwracają uwagę na moc i wydajność silnika zrób to sam. Wszyscy zaznaczają, że na forach można znaleźć wiele schematów, rysunków, wskazówek i filmów, jak złożyć silnik łodzi z piły łańcuchowej, informacje są w domenie publicznej. Niski koszt otrzymanego wyposażenia łodzi również nie pozostaje niezauważony. Użytkownicy wskazują również na główną zaletę: po przerobieniu piły łańcuchowej można ją nadal używać zgodnie z jej przeznaczeniem.

Murat, 38 lat, Chabarowsk

„Postanowiłem nie zawracać sobie głowy i kupiłem osobno dyszę, która kosztowała mnie prawie tyle samo, co Calm 180. W samej piły zbiornik paliwa jest dość mały, więc na duże odległości nie wystarcza. Przy średnich prędkościach mój projekt działa średnio przez 15-20 minut. Po wyłączeniu silnika pozwól mu odpocząć przez 5 minut, zatankuj i płyń dalej. Oczywiście maksymalna moc szybko wyłączy dowolny silnik. Mądrze używana dysza jest doskonałym zamiennikiem drogich, gotowych do użycia silników łodzi”.

Aleksander, 45 lat, Kijów

„Nie chciałem wydawać dużo pieniędzy i postanowiłem złożyć prefiks własnymi rękami — silnik łodzi ze starej piły łańcuchowej. Byłem mile zaskoczony, gdy dowiedziałem się, że po wszystkich oszustwach piłę łańcuchową można przywrócić do pierwotnego użytku. W Internecie znalazłem schematy dekodera, obejrzałem kilka filmów i zabrałem się do pracy. Cały proces montażu zajął mi kilka godzin.

Weiterlesen:
Odśnieżarka Champion ST762E. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Zalety: szybki odbiór, niewielka waga, niskie koszty gotówkowe.

Minusy: szybkie zużycie paliwa.”

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию