Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Sprzęgła i brony do motobloków Neva. Przegląd, ich rodzaje i opcje

Sprzęgła do ciągników jednoosiowych Neva, ich rodzaje, co do czego

Sprzęgła i brony do motobloków Neva. Przegląd, ich rodzaje i opcje

W celu obsługi dowolnego osprzętu z ciągnikiem Neva z operatorem prowadzącym, musi on być podłączony do jednostki. Jest do tego specjalne urządzenie — zaczep. Istnieje kilka typów, spójrzmy na cechy każdego z nich.

Zaczep do adaptera APM (do pracy z pługiem i obsypnikami)

Sprzęgła i brony do motobloków Neva. Przegląd, ich rodzaje i opcje

Zaczep do adaptera APM (do bloku silnika Neva, Cascade, Oka, MB)

Ten zaczep jest przeznaczony do łączenia z adapterem różnych osprzętu. Takich jak pługi, kopaczki do ziemniaków i pagórki. Konstrukcja zaczepu umożliwia bezpieczne mocowanie sprzętu do ciągników Neva za pomocą zaledwie trzech śrub.

Zaczep uniwersalny

Ten rodzaj zaczepu umożliwia regulację kąta nachylenia osprzętu za pomocą mechanizmu śrubowego. Ta funkcja pozwala przechylić ciągnik Neva, a pług będzie szedł prostopadle do podłoża.

Sprzęgła i brony do motobloków Neva. Przegląd, ich rodzaje i opcje

Zaczep uniwersalny

Ponieważ ten zaczep jest przeznaczony głównie do pracy z pługami i obsypnikami, możliwe jest zainstalowanie podwójnego lub potrójnego zaczepu, dzięki czemu można do niego podłączyć kilka elementów roboczych jednocześnie.

Zaczep uniwersalny H

Sprzęgła i brony do motobloków Neva. Przegląd, ich rodzaje i opcje

Zaczep uniwersalny H

Jest to modyfikacja uniwersalnego zaczepu do ciągnika Neva. Jego główna różnica polega na tym, że można nie tylko regulować wysokość nurkowania, ale także zmieniać kąt nachylenia we wszystkich płaszczyznach. Maksymalny kąt pochylenia w płaszczyźnie poziomej wynosi ±20°, aw płaszczyźnie pionowej ±27°.

Zaczep MK do pracy z obsypnikiem OH-2 i pługiem KROT

Sprzęgła i brony do motobloków Neva. Przegląd, ich rodzaje i opcje

Zaczep MK do pracy z obsypnikiem OH-2 i pługiem KROT

Ten zaczep sam w sobie jest wyjątkowy, ponieważ został wyprodukowany przez fabrykę Mobil K LLC wyłącznie do sprzęgania z urządzeniami OH-2 i Krot. Fabryka wymyśliła osobny typ sprzęgła, którego nie ma w zestawie, ale jest kupowany osobno.

Czy można własnoręcznie zrobić zaczep do ciągnika z operatorem?

Przy wykonywaniu zaczepu „zrób to sam” najlepiej wybrać opcję uniwersalną, ponieważ 90% osprzętu współpracuje z tego typu sprzęgłem.

Weiterlesen:
Motobloki Centaur MB 1070D. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Należy wziąć pod uwagę, że na zaczepie będzie duży nacisk. Dlatego należy wybierać wyjątkowo wytrzymałe materiały z dużych blach.

Uniwersalny zaczep oparty jest na uchwycie w kształcie litery U. Do jego produkcji najlepiej nadaje się kanał kwadratowy, powinien mieć rozmiar 40×40 mm.

W tym kanale wykonane są otwory, które posłużą do zamocowania zaczepu za pomocą sworznia. Dlatego należy najpierw wykonać szpilkę z wysokiej jakości stali, a następnie wywiercić otwory w uchwycie do rozmiaru szpilki.

W celu dalszej instalacji osprzętu należy podłączyć wspornik. Jego długa część powinna być skierowana w dół lub w górę, aby podłączony sprzęt nie przeszkadzał w ruchu. Nie powinna być zbyt długa, aby nie dopuścić do kontaktu z podłożem.

Opinie właściciela

Oto, co ludzie piszą na forach o zaczepie do ciągnika Neva:

Stepan pisze:

„Dużo czasu zajęło wybranie zaczepu, którego należy użyć. W końcu mają podobne urządzenie. Myślałem o zrobieniu tego sam, ale nie zawracałem sobie głowy i kupiłem uniwersalny zaczep H. Wydawał mi się najbardziej skuteczny, wszechstronny i kompatybilny z całym sprzętem jaki posiadam. Dodatkowo jest objęty oficjalną gwarancją. Od tego czasu nie było żadnych skarg w pracy”

Wasilij pisze:

„Kupiłem do pracy pług Mole. Ponieważ była to jedna z najtańszych opcji, a nie chciałem przepłacać. Mimo to są podobne i funkcjonalnie takie same. Jakie było moje zdziwienie, gdy w domu nie mogłem podłączyć go do mojego autostopu. Następnego dnia poszedłem do sklepu, aby dowiedzieć się, na czym polega problem. Na co sprzedawca powiedział mi, że zapomniał wspomnieć o specjalnym zaczepie tego pługa. Musiałem kupić dodatkowe sprzęgło. Oto przysłowie dla ciebie, że skąpiec płaci dwa razy wyraźniej … ”

Brony

Brona przeznaczona jest do mieszania wierzchniej warstwy gleby (w celu równomiernego nawożenia, nawilżania lub napowietrzania gleby) i doprowadzenia jej do stanu jednorodnego (usuwa zaskorupienie na ziemi, rozbija bryły, usuwa chwasty). Na oficjalnej stronie producenta motobloków Neva prezentowany jest jeden oficjalny model brony.

Weiterlesen:
Motobloki Profi 1030. Przegląd, dane techniczne, recenzje

Brona BD 850M (kultywator)

Brona rozbija duże kawałki (grudki) gleby na mniejsze, dzięki czemu gleba dodatkowo pochłania wilgoć i tlen. Te dwa czynniki są niezbędne do uprawy roślin.

Sprzęgła i brony do motobloków Neva. Przegląd, ich rodzaje i opcje

Brona BD 850M

BD 850 to brona talerzowa zalecana do użytku na małych i średnich polach. Jednocześnie szerokość pracy można regulować od 70 do 96 cm.

Brona wyposażona jest w 8 talerzy ze stali nierdzewnej. Są wymienne i w razie potrzeby stare można łatwo wymienić na nowe. Tarcze ostrzone są fabrycznie przy użyciu specjalnej technologii, dzięki czemu nie stępiają się podczas długiej eksploatacji.

Na osi zamontowane są tarcze. Osie te są montowane na wytrzymałych łożyskach teflonowych.

Kąt bruzdy można zmienić w zależności od warunków:

  • Do agresywnego bruzdowania stosuje się nachylenie 10°;
  • Do standardowego bruzdowania stosuje się nachylenie 15°;
  • Do miękkiego bruzdowania stosuje się nachylenie 20°.

Jeśli poddawana jest obróbce twarda skała, a dyski ślizgają się, można użyć środka obciążającego, aby zatopić je w ziemi. W tym celu na górze znajduje się specjalna, przemyślana platforma.

Aby osiągnąć maksymalne rezultaty bruzdowania, można zastosować dwie bruzdy połączone szeregowo. W takim przypadku pierwsza jednostka zrzuca ziemię do wewnątrz, a druga na zewnątrz.

Zaleca się również wymianę konwencjonalnych kół na klocki.

Sprzęgła i brony do motobloków Neva. Przegląd, ich rodzaje i opcje

Instalowanie brony BD 850M na ciągniku jednoosiowym Neva

Czy można zrobić bronę własnymi rękami?

W razie potrzeby bronę można zmontować niezależnie, w tej konstrukcji nie ma nic skomplikowanego.

Najłatwiej zrobić bronę zębatą. Jest nieco mniej wydajny niż dysk, ale urządzenie jest znacznie prostsze.

Aby to zrobić, potrzebujesz tylko kwadratowej rury, zębów i śrub.

Konieczne jest przecięcie rur i połączenie ich ze sobą pod kątem około 30 °. A w miejscu ich połączenia włóż zęby i przymocuj je śrubami.

Weiterlesen:
Kultywatory Caiman: przegląd wideo, instrukcje, recenzje właścicieli

Aby połączyć się z ciągnikiem prowadzącym, możesz użyć zwykłego łańcucha lub wykonać sprzęgło za pomocą zwykłej metalowej rury.

Ale tylko ten projekt często wyskakuje z ziemi, trzeba go dodatkowo dociążyć. Idealnym rozwiązaniem problemu byłyby bloki żużlowe lub dowolne konstrukcje z metali ciężkich. Ale nie powinieneś przesadzać, ponieważ elementy łączące muszą wytrzymać ciężar całej konstrukcji.

Recenzja wideo

Film przedstawia proces produkcji takiej brony:

A oto film przedstawiający bronę w akcji i wynik wykonanej pracy:

Co mówią właściciele

A oto kilka opinii osób, które pracowały już z bronami na ciągnikach Neva.

Aleksiej pisze:

„Postanowiłem sam zrobić bronę, ponieważ jej konstrukcja była dla mnie intuicyjna. Dlatego po krótkim praniu mózgu i zebraniu informacji na forach udało mi się to zrobić bez żadnych problemów. Potrzebne były tylko szpilki i rurki do ich mocowania. Prostota jest kluczem do sukcesu)

Wagi

Ciężarki służą do nadania konstrukcji większej wagi. Jest to konieczne w przypadkach, gdy sprzęt „przeskakuje” glebę i pracuje z przerwami.

Środki ważące mogą dotyczyć zarówno samego ciągnika, jak i osprzętu do niego.

Wagi do motobloków Neva

Oficjalny producent oferuje zakup wag na swojej stronie internetowej. Są dwojakiego rodzaju.

Pierwsze wykonane są w postaci dysków, są przeznaczone do obciążania kół lub osi ciągnika prowadzącego. Talerze poprawiają właściwości chwytania gleby, waga jednego dysku to 10 kg.

Te ostatnie są wykonane w postaci cylindra, który jest przymocowany tylko do sworznia ciągnika prowadzącego. Obciążając w ten sposób jego ramę, waga jednej takiej butli wynosi 17 kg.

Ale nie kupuj od razu środka ważącego. W końcu to nie jest sprzęt. Jego zadaniem jest dociążenie konstrukcji. Może po prostu masz w domu blok żużlowy, metalową hantle lub coś innego ważącego około 10 kg? Po prostu powieś go na ciągniku prowadzącym, a wynik będzie taki sam.

Weiterlesen:
Przegląd gamy modeli motobloków MTZ. Opis, charakterystyka

Ale te manipulacje powinny być przeprowadzane prawidłowo, ponieważ w przeciwnym razie istnieje wysokie ryzyko zeskoczenia środka ważącego z mocowania i spowodowania obrażeń osoby.

Recenzje wideo

Oto przykład samodzielnego wykonania i zainstalowania środka ważącego do ciągnika Neva:

A ten film mówi o tym, jak prawidłowo zainstalować obciążnik dysku bezpośrednio na samych kołach w ciągniku Neva:

Opinie właściciela

Oto kilka komentarzy z forów ważących.

Igor pisze:

„Od dawna zauważono problem, że podczas pracy na twardej glebie ciągnik prowadzący nie zaczepia o ziemię, ale ślizga się, nawet z łapami. Wspinając się po forach, znalazłem rozwiązanie: po prostu zwiększ wagę. Nie kupiłem nowego, ale sam zbudowałem go ze złomu. Efekt jest niesamowity. Teraz pracuję bez zarzutu”.

Władimir pisze:

„Podczas pracy przecinarki zauważono kłopoty, nie wkopali się w ziemię, ale pośliznęli się. Postanowiłem więc, że będą cięższe. W tym celu podniosłem naleśniki ze sztangi na kółkach. Na szczęście wyjechał od najmłodszych lat. Efekt został zauważony natychmiast.”

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию