Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Przegląd gamy modeli trymerów marki Hitachi. Instrukcja obsługi. Główne usterki

 Opis

Japońska marka Hitachi to jeden z największych konglomeratów na świecie. Firma obejmuje sieć fabryk i firm zajmujących się produkcją maszyn i urządzeń do różnych obszarów zastosowań. Hitachi składa się z ponad 1100 oddziałów i firm na całym świecie. Hitachi Koki Co., Ltd. jest jednym z wiodących światowych producentów elektronarzędzi.

Trymery Benzokosy, Hitachi. Recenzja kosiarek i kosiarek Hitachi, recenzje właścicieli

Każdego roku firma produkuje ponad 10 tysięcy nowych modeli różnego sprzętu ogrodniczego, benzyny i elektronarzędzi. W 2017 roku HitachiKokiCo., Ltd. ogłosił rebranding produkcji i przemianowanie jej na KokiHoldingsCo., Ltd. Od 2018 października XNUMX produkty tej firmy będą produkowane pod nazwą Hikoki. Jednocześnie produkcja znacznie zwiększyła swoje moce produkcyjne i liczbę przedstawicielstw w innych krajach, np. w Niemczech (KokiHoldingsEuropeGmbH). Dlatego Hitachi Koki Co., Ltd. jest jednym z największych producentów narzędzi ogrodniczych i innych.

Trymery Benzokosy, Hitachi. Recenzja kosiarek i kosiarek Hitachi, recenzje właścicieli

Motokosa Hitachi CG27EAS

Zakres modeli kosiarek Hitachi

Gama modeli kosiarek spalinowych i kosiarek marki Hitachi jest reprezentowana na rynku rosyjskim przez ponad 10 modeli narzędzi benzynowych. Warto zauważyć, że kosiarki tego producenta mogą służyć do koszenia trawy i krzewów, w zależności od modelu i jego parametrów technicznych.

Gama modeli trymerów Hitachi jest reprezentowana przez szeroką gamę urządzeń do różnych celów. Kosiarki Hitachi mogą być używane do usuwania chwastów, nadmiaru trawy, przycinania krzewów i małych gałęzi drzew. Charakterystyczne cechy kosiarek gazowych tej marki można wyróżnić:

 • uniwersalność modeli;
 • ergonomia;
 • zwartość;
 • doskonałe właściwości techniczne;
 • dodatkowa funkcjonalność.

Hitachi CG22EAS

Jedna z pierwszych kosiarek firmy Hitachi. To urządzenie jest dostępne w kilku wariantach. Najpopularniejsze: cg22eas NB i SP. Podkaszarka wyposażona jest w dwusuwowy silnik o mocy 0,63 kW. Szerokość uchwytu podczas pracy wynosi 42 cm Optymalna powierzchnia do pracy to 10 akrów. Maksymalna prędkość obrotowa to 13 tysięcy obrotów na minutę.

Trymery Benzokosy, Hitachi. Recenzja kosiarek i kosiarek Hitachi, recenzje właścicieli

Trymer Hitachi CG22EAS

Benzokosa ma rączkę typu rowerowego. Podstawa (pręt) wykonana jest jako konstrukcja jednoczęściowa. Podczas pracy z kosiarką pojawia się hałas o wartości 107 dB. Producent zaleca stosowanie ochronników słuchu podczas pracy z kosiarką. Pojemność zbiornika paliwa wynosi 450 ml. Warto dodać, że w nowszych odmianach modelu pojemność baku została zwiększona do 520 ml. Waga modelu to 4,4 kg.

Weiterlesen:
Kosiarka do trawy Carver LMG-2646 DM. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Hitachi CG25EUS

Mocniejsza w porównaniu z poprzednią kosą, przeznaczona do pracy na działce lub w ogrodzie. Idealny do wycinania chwastów, niewielkich gałęzi krzewów, koszenia trawy. Moc silnika wynosi 0,810 kW. Motokosa jest wyposażona w silnik czterosuwowy.

Trymery Benzokosy, Hitachi. Recenzja kosiarek i kosiarek Hitachi, recenzje właścicieli

Wykaszarka Hitachi cg25eus

Znaczące ulepszenia obejmują:

 • producent zwiększył pojemność zbiornika paliwa do 550 ml;
 • obecność systemu antywibracyjnego;
 • obniżony poziom hałasu (104 dB);
 • dodatkowy pasek dla wygodniejszej pracy.

Jako ostrze tnące może służyć zarówno żyłka wędkarska, jak i nóż z ostrzem. Waga — 5 kg.

Hitachi CG27EAS

Potężny szczotka benzynowa, można stosować w ogrodzie, na wsi, do pielęgnacji parku i krzewów. Producent wyposażył maszynę w dwusuwowy silnik o mocy 0,880 kW. Wykaszarka jest dostarczana z dwoma nasadkami tnącymi. Maksymalna szerokość pokosu: 42 cm Pojemność zbiornika paliwa: 520 ml. Dla wygody pracy przewidziany jest pasek. Wśród innowacji: wyposażony w system redukcji hałasu i elektroniczny układ zapłonowy (łatwy start). Waga modelu to 5 kg.

Trymery Benzokosy, Hitachi. Recenzja kosiarek i kosiarek Hitachi, recenzje właścicieli

Trymer benzynowy Hitachi CG27EAS

Hitachi CG27EAS Uwaga!

Ta motokosa charakteryzuje się ulepszonymi właściwościami technicznymi:

 1. Moc silnika 1,2 KM
 2. Szerokość cięcia 43 cm.
 3. Pasek na ramię.

Hitachi CG27EAS NB jest dostarczany z zestawem narzędzi do montażu sprzętu i gogli.

Hitachi CG47EY-T

Mocna i nowoczesna, profesjonalna kosiarka do trawy. Jeśli porównamy wcześniejsze doświadczenia deweloperów, to ta kosiarka jest najmocniejsza i najwydajniejsza wśród tych na rynku. Motokosa przeznaczona jest do codziennej pracy na dużej powierzchni. Idealny do ogrodnictwa, ścinania sęków o małej średnicy, przycinania krzewów i trawy.

Hitachi CG47EY-T

Jest często stosowany w przedsiębiorstwach do pielęgnacji parków i terenów publicznych. Hitachi CG47EY-T benzokosa jest wyposażona w dwusuwowy silnik o mocy 1,8 kW. Jako ostrze tnące używany jest nóż z ostrzem, który jest dostarczany z maszyną. W takim przypadku, jeśli to konieczne, operator może zastąpić nóż tnący nylonową żyłką wędkarską. W przeciwieństwie do poprzednich modeli kosiarka Hitachi CG47EY-T ma składany drążek, co znacznie ułatwia transport.

Weiterlesen:
Pługi śnieżne MTZ. Odśnieżarki obrotowe: przegląd, dane techniczne, recenzje

Pojemność zbiornika paliwa wynosi 1 l. Dzięki zwiększonej objętości paliwa możesz pracować z kosiarką 2 razy więcej niż z innymi modelami tej samej marki. Maksymalna szerokość cięcia wynosi 46 cm Wśród cech trymera są:

 • obecność ulepszonego systemu łatwego startu;
 • system antywibracyjny;
 • obecność podwójnych filtrów powietrza;
 • zwiększony zbiornik paliwa i odporność na zużycie;
 • Ergonomiczny krój, wytrzymałe paski.

Wszystkie te cechy zapewniają niezawodność i trwałość modelu. Waga urządzenia to ponad 8 kg. ze względu na dużą moc i parametry techniczne urządzenia.

Hitachi CG31EBS

Ten trymer jest jednym z lżejszych i łatwiejszych w obsłudze urządzeń. Jego moc to 1 kW. Hitachi CG31EBS doskonale nadaje się do pracy w strefie podmiejskiej, do koszenia chwastów i trawy na średnich obszarach (powyżej 15-18 akrów).

Trymery Benzokosy, Hitachi. Recenzja kosiarek i kosiarek Hitachi, recenzje właścicieli

Motokosa benzyna HITACHI CG31EBS

Motokosa charakteryzuje się niskim poziomem hałasu (98 dB), co pozwala na użytkowanie urządzenia w środowisku miejskim, w pobliżu budynków mieszkalnych. Pojemność zbiornika paliwa została zwiększona do 670 ml. Wysokość koszenia jest regulowana ręcznie. Waga kosiarki: 6,7 kg. Jako element tnący można użyć nylonowej żyłki wędkarskiej lub noża z ostrzem. Szpula żyłki jest dołączona do produktu.

Hitachi CG24EKD

Kosiarka średniej mocy. W porównaniu z dwoma pierwszymi wariantami składu, Hitachi CG24EKD zajmuje drugie miejsce. Produkt oparty na silniku dwusuwowym o mocy 0,65 kW. Ta opcja różni się od poprzednich, słabszych modeli rodzajem uchwytu, w tym urządzeniu ma kształt pętli. Kolejną cechą Hitachi CG24EKD jest składany wąż. Jest to ważny czynnik, gdy wymagane jest długoterminowe przechowywanie i transport.

Trymery Benzokosy, Hitachi. Recenzja kosiarek i kosiarek Hitachi, recenzje właścicieli

Motokosa HITACHI CG24EKD SL

Przyjemna jest również niewielka waga urządzenia — 5,3 kg. Według opinii użytkowników korzystanie z kosiarki z tego typu uchwytem jest znacznie wygodniejsze niż modele z uchwytem rowerowym. Szerokość uchwytu wynosi 43 cm, pojemność zbiornika paliwa 520 ml. Pod względem poziomu hałasu kosiarka Hitachi CG24EKD jest również średnią próbką (104 dB).

Weiterlesen:
Kosiarka elektryczna Stiga Collector 40e: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Jeśli chodzi o obszary zastosowania, zaleca się używanie tej podkaszarki do koszenia trawy w małych ogrodach przydomowych. Nie zaleca się używania do długotrwałej i na dużą skalę pracy, ponieważ może to prowadzić do awarii.

Trymery Benzokosy, Hitachi. Recenzja kosiarek i kosiarek Hitachi, recenzje właścicieli

Trymer Hitachi CG22EAS-NB

Najlepsze modele kosiarek Hitachi

Asortyment kosiarek Hitachi składa się z różnych modeli, które różnią się charakterystyką techniczną, zakresem i właściwościami konstrukcyjnymi. Wśród całej gamy kosiarek gazowych najpopularniejsze na rynku są modele:

 1. Hitachi CG22EAS.
 2. Hitachi CG31EBS.
 3. Hitachi CG27EAS Uwaga.
 4. Hitachi CG47EY-T.

Zdecydowanie najmocniejszą podkaszarkę z linii Hitachi CG47EY-T można nazwać najpopularniejszą wykaszarką. Ta kosa ma doskonałe właściwości iw przeciwieństwie do poprzednich opcji może być wykorzystywana w przemyśle. Jeśli chodzi o wady tego urządzenia, kupujący podkreślają wysokie koszty.

Producent: Japonia.

Instrukcja obsługi kosiarki Hitachi

Przed rozpoczęciem użytkowania kosiarek wszyscy producenci zalecają zapoznanie się z instrukcją użytkowania. Jest to dokument, który jest dołączany do każdego urządzenia i zawiera główne postanowienia i ostrzeżenia dotyczące działania urządzenia oraz zasad jego użytkowania.

Pobierz instrukcję obsługi Hitachi CG22EAS

Instrukcja obsługi linii kosiarek i kosiarek gazowych Hitachi zawiera kilka głównych punktów:

Bezpieczeństwo użytkownika.

Przepis ten zawiera zasady przygotowania operatora do pracy. Jednym z głównych wymagań są wymagania dotyczące odzieży użytkownika, dostępność sprzętu ochronnego (specjalne okulary, słuchawki). Jeśli chodzi o ubranie, nie powinno być zbyt luźne i zwisające. Producent zwraca szczególną uwagę na długość włosów (nie powinny zwisać z twarzy). Osobom z długimi włosami zaleca się wiązanie i chowanie ich podczas pracy.

Notatka! Przy długotrwałej ciągłej pracy z kosą może wystąpić zespół białych plam. Producent zaleca robienie przerw podczas pracy.

Zabrania się pracy z kosą w stanie chorym, w stanie nietrzeźwości, po zażyciu leków.

Trymery Benzokosy, Hitachi. Recenzja kosiarek i kosiarek Hitachi, recenzje właścicieli

Bezpieczeństwo użytkowania:

 • zabronione jest cięcie materiałów nieprzewidzianych w instrukcji obsługi;
 • przed każdym użyciem należy sprawdzić urządzenie i wymienić uszkodzone części;
 • po zakończeniu pracy konieczne jest sprawdzenie urządzenia i oczyszczenie go z resztek trawy i kurzu;
 • silnik podczas pracy musi znajdować się po prawej stronie nadwozia;
 • nie zaleca się pracy kosiarką w pomieszczeniach zamkniętych;
 • zabrania się kładzenia działającego produktu na ziemi;
 • przenosząc się do następnego obszaru roboczego, upewnij się, że silnik i element tnący są całkowicie zatrzymane.
Weiterlesen:
Silnik zaburtowy z piły łańcuchowej: przewodnik po tworzeniu

Konserwacja i doradztwo w zakresie części zamiennych.

Producent zaleca codzienną, cotygodniową i comiesięczną konserwację, pod warunkiem ciągłego użytkowania urządzenia. Jako części zamienne zaleca się stosowanie wyłącznie oryginalnych akcesoriów. W przypadku silników dwusuwowych konieczne jest stosowanie płynnego paliwa (benzyna + olej). Zaleca się dobór oleju w zależności od modelu silnika. Hitachi oferuje olej do urządzeń benzynowych i elektrycznych własnej produkcji.

Trymery Benzokosy, Hitachi. Recenzja kosiarek i kosiarek Hitachi, recenzje właścicieli

Główne usterki trymerów Hitachi i sposoby ich naprawy

Hitachi produkuje wysokiej jakości produkty, które sprawdzają się przez wiele lat. Wśród głównych usterek modeli trymerów Hitachi użytkownicy wyróżniają:

 1. Często linka pęka, trzeba wymienić kołowrotek.
 2. Filtry szybko się zapychają. Podczas pracy produkt zaczyna działać z przerwami.

Właściwa konserwacja może zapobiec zatykaniu się filtra. Gdy te części się zużyją, należy je wymienić.

 1. Pasy często pękają. Jeśli wystąpi ta awaria, skontaktuj się z centrum serwisowym.
 2. Kosiarka nie włącza się lub pracuje z przerwami.

Ta usterka może być spowodowana awarią świecy zapłonowej i gromadzeniem się na niej sadzy. Ponadto brak zapłonu może zależeć od ilości i jakości paliwa, stanu układu startowego trymera.

Notatka! Jeśli nie można ustalić przyczyny awarii kosiarki, producent zaleca skontaktowanie się z centrum serwisowym.

Zalety i wady kosiarek Hitachi

Wielu użytkowników wśród głównych zalet kosiarek Hitachi wyróżnia:

 • nosić;
 • świetna jakość;
 • zgodność z ceną / jakością;
 • łatwość użycia.

Wśród niedociągnięć motokos można zidentyfikować:

 • stosunkowo wysoki koszt w porównaniu z bardziej budżetowymi modelami kosiarek;
 • koszty naprawy.

Przy znacznych awariach koszt naprawy kosiarki gazowej może kosztować dużą kwotę.

Recenzja wideo Hitachi motokos

Opinie właściciela

Aleksiej, Mohylew:

Kupiłem Hitachi CG31EBS 5 lat temu. Kosiarka działa dobrze. W sezonie używam kosiarki 5-6 razy. Do cięcia łopianu i gęstszych chwastów żyłka nie nadaje się, trzeba użyć noża. Przez cały czas pracy musiałem wymienić głowicę żyłkową, filtry. Główną wadą jest koszt napraw. Oczywiście można kupić nieoryginalne części, ale ich żywotność jest znacznie krótsza.

Zalety: kosiarka gazowa ma dużą moc, mało wibracji.

Wady: częste kosztowne naprawy.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Lekka kosiarka Patriot PT 3045 z serii IMPERIAL. Specyfikacje, filmy i recenzje
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector