Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Trymery spalinowe marki Eurolux. Specyfikacje i zasady działania

Marka Eurolux (Eurolux) należy do niemieckiej firmy posiadającej zakłady produkcyjne w Chinach. Sprzęt Eurolux służy do pielęgnacji działek osobistych, terytoriów domów prywatnych i obiektów komunalnych. Z powodzeniem stosują go również ogrodnicy i właściciele szklarni. Cała gama produktów jest produkowana na potężnym sprzęcie.

Trymery benzynowe Eurolux: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Trymery spalinowe Eurolux

Wszystkie urządzenia Eurolux przechodzą kontrolę jakości, a markowe produkty sprzedawane są w najlepszej cenie, nie wygórowanej dla krajowego konsumenta. Geografia marki jest również szeroka: Rosja, Ukraina, Polska, Białoruś, kraje bałtyckie.

Produkowany sprzęt ogrodniczy przeznaczony jest do użytku domowego. Podkaszarki spalinowe Eurolux są szczególnie popularne ze względu na prostą konstrukcję, łatwą obsługę i optymalną cenę. Ich głównym celem jest pielęgnacja trawników ozdobnych, przycinanie żywopłotów, wyrównywanie trawy pod drzewami, wykaszanie chwastów.

Jednak zadaniem generatorów benzynowych firmy Eurolux jest ułatwienie prac budowlanych i naprawczych, nawet na skalę przemysłową.

Układ chłodzenia w trymerach benzynowych to powietrze. Rozruch trymerów zapewnia elektroniczny zapłon. Dzięki temu nawet po przerwie w pracy kosiarka łatwo się uruchamia i może pracować z deklarowaną mocą.

Zalety sprzętu firmy Eurolux:

 • rozpoznawalny projekt;
 • prosta konstrukcja (m.in. wygodna, antypoślizgowa rączka podczas pracy);
 • niezawodne silniki chłodzone powietrzem;
 • dwa rodzaje elementów tnących;
 • rozsądna cena;
 • prosty montaż i konserwacja;
 • szeroka gama modeli.

Zakres modeli wyposażenia firmy Eurolux

W asortymencie producenta znajdują się następujące produkty:

 • kosy spalinowe, trymery spalinowe;
 • generatory elektryczne;
 • generatory benzyny;
 • elektrownie.

Trymery spalinowe Eurolux

 • Eurolux TR-800T (moc 1.09 KM);
 • Eurolux TR-1000T (moc 1.36 KM);
 • Eurolux TR-1300T (moc 1.77 KM);
 • Eurolux TR-1500T (moc 2.04 KM);
 • Eurolux TR-1900T (moc 2.58 KM);
 • Eurolux TR-2500T (moc 3.4 KM).Podkaszarki akumulatorowe i elektryczne nie są obecnie reprezentowane w gamie modeli.

Weiterlesen:
Trymer benzynowy „Kaliber” MB-1280: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Najlepsze modele trymerów marki Eurolux

Najbardziej poszukiwanym modelem trymera benzynowego wśród wszystkich przedstawicieli gamy modeli jest przenośny Eurolux TR-1300T. Jest wyposażony w dwusuwowy silnik chłodzony powietrzem. Zapłon jest elektroniczny, zbiornik paliwa mieści 700 ml mieszanki paliwowej. Szerokość cięcia to 25,5 cm, listwa jest jednoczęściowa, waga urządzenia to tylko 7 kg.

Trymery benzynowe Eurolux: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Eurolux-TR-1300T

Model ten jest ceniony przez właścicieli za łatwość obsługi, niską wagę i moc. Oczywiście są mocniejsze podkaszarki, ale są cięższe, a ich koszt jest wyższy niż w przypadku tej kosiarki. Eurolux tr 1300t jest optymalny dla działek do 600 metrów kwadratowych.

Instrukcja użytkowania i konserwacji podkaszarki benzynowej

Aby trymer służył przez wiele lat i był w dobrym stanie, należy przestrzegać następujących zasad obsługi urządzenia:

 • zawsze uruchamiaj urządzenie na zewnątrz, unikaj przebywania w pomieszczeniach z uruchomionym trymerem;
 • przed rozpoczęciem pracy upewnij się, że wszystkie połączenia są zamocowane, a urządzenie jest gotowe do użycia;
 • oczyścić obszar trawnika z dużych i małych ciał stałych, takich jak gruz, gałęzie, szkło – podczas obracania się noża przedmioty mogą odlecieć z dużą prędkością i są niebezpieczne zarówno dla samego sprzętu, jak i dla operatora;
 • trzymaj kosiarkę z częścią tnącą z dala od siebie pod kątem około 60 stopni do powierzchni trawnika;
 • niewłaściwy stosunek oleju i benzyny może uszkodzić silnik, dokładnie zapoznaj się z instrukcją obsługi urządzenia;
 • konieczne jest mieszanie substancji palnych w osobnym pojemniku specjalnie do tego przeznaczonym;
 • do pracy z kosą używać sprzętu ochronnego (maski lub gogli, nauszników lub zatyczek do uszu, rękawiczek, zamkniętych butów).

Olej i paliwo

Mieszanka robocza do wykaszarek z silnikami dwusuwowymi powinna składać się z benzyny AI-92 i oleju mineralnego przeznaczonego specjalnie do silników dwusuwowych. Konieczne jest mieszanie substancji palnych w ilości 25 gramów oleju na 1 litr benzyny. Ta proporcja jest odpowiednia dla wszystkich samochodów z gamy modeli Eurolux.

Weiterlesen:
Odśnieżarka Champion ST661BS. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Mieszankę paliwową należy zmieniać co miesiąc. Jeśli kosiarka jest używana w sposób ciągły, jedno tankowanie powinno wystarczyć na około czterdzieści minut ciągłej pracy. Po pierwszych 5 godzinach pracy sprawdź stan podkaszarki, upewnij się, że wszystkie kluczowe elementy działają prawidłowo i są dobrze zamocowane.

Olej uniwersalny odpowiedni do każdego silnika 2-T — SAE10W-30.

Trymery benzynowe Eurolux: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Chevron-SAE-10W-30-Supreme-Motor-Oil

Możliwe usterki

AwariapowódRoztwór
1. Urządzenie traci moc lub silnik zatrzymuje się podczas pracyPrawdopodobny niski poziom paliwa lub brudny filtr powietrza lub tłumikJeśli przyczyną jest paliwo, dodaj do wymaganego znaku. Wyczyść filtr paliwa i usuń osady węglowe z tłumika
2. Jakość koszenia jest słabaZbyt gęsta roślinność.

Trawa była owinięta wokół dyszy.

Pracuj jeden obszar w kilku przejściach.

Zatrzymaj podkaszarkę, wyczyść dyszę z trawy.

3. Występuje silna wibracja trymeraJednym z powodów jest luz połączeń gwintowanych.Zatrzymaj maszynę, napraw połączenia, kontynuuj pracę.
4. Podczas włączania i dalszej pracy czuć zapach spaleniznyPaliwo niskiej jakości, olej.Używaj tylko dobrej jakości oleju, aby uniknąć szybkiego uszkodzenia silnika.

Recenzja wideo trymera benzynowego Eurolux

Recenzja podkaszarki Huter, podobnej w charakterystyce do kosiarki Eurolux TR-1300T. Jeśli jesteś właścicielem dowolnego modelu trymera Eurolux, zostaw link do swojej recenzji wideo w komentarzach do artykułu.

Recenzje właścicieli sprzętu ogrodniczego Eurolux

Eugeniusz, 45 lat, Czerniowce:

„Pracuję z kosiarką spalinową Eurolux tr-800 t, kupiłem ją szczerze mówiąc, bo pilnie potrzebowałem sprzętu do koszenia trawnika, tak naprawdę nie wybrałem, jak mówią, wziąłem to, co widzę. O dziwo okazało się, że jest to produkt wysokiej jakości, choć do momentu zakupu nawet nie słyszałem o takim producencie.

Zalety: na mały trawnik przed domem wystarcza jego moc. Zużycie benzyny jest umiarkowane, nie mogę powiedzieć, że jest bardzo oszczędne, ale używam jej niezwykle rzadko, np. raz na kilka tygodni. Bardzo wygodna i lekka.

Weiterlesen:
Kosiarka Husqvarna LC 348V z AFTech™. Funkcje, korzyści, filmy, recenzje

Wady: skromna moc i moim zdaniem jest to model wyłącznie domowy.

Nikołaj, 36 lat, Krasnodar:

„Przeczytanie recenzji było interesujące, nie pracowałem z trymerami tego producenta. Teraz używam kosiarki spalinowej Energomash, jest ona w przybliżeniu podobna w opisie i mocy do modelu opisanego w recenzji wideo. Teraz będę wiedział, na którą technikę zwrócić uwagę”.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию