Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Uprawa warzyw w szklarni to zdrowa dieta przez cały rok

Trudna sytuacja, jaka rozwinęła się na świecie w związku z pandemią koronawirusa, zmusiła nas do ponownego rozważenia naszych życiowych wytycznych. Kiedy wprowadzano środki kwarantanny, ludzie jak szaleni zaczęli kupować wszystkie produkty w supermarketach i sklepach. Tylko rolnicy i ogrodnicy amatorzy, którzy uprawiają warzywa przez cały rok, nie ulegli ogólnej panice. Świeże pomidory i papryka w noworocznych sałatkach, chrupiący szpinak w środku zimy — wszystko to nie jest marzeniem, ale rzeczywistością! Jeśli mieszkasz w prywatnym domu lub masz daczy, zalecamy poważne przemyślenie budowy szklarni. Naszym zdaniem najlepszą opcją pod względem stosunku ceny do jakości są szklarnie z poliwęglanu. Czemu? Spróbujmy to rozgryźć.

Zalety szklarni poliwęglanowych

  • Łatwość instalacji. Poliwęglan jest bardzo lekki, więc budowa takiej szklarni nie zajmie dużo czasu i środków.
  • Dobre wskaźniki izolacji termicznej. To jest najważniejsze przy wyposażaniu szklarni, ponieważ dążymy do uzyskania efektu cieplarnianego.
  • Ochrona roślin przed promieniowaniem UV. W takiej szklarni nawet cieniolubne warzywa będą czuć się tak komfortowo, jak to tylko możliwe.
  • Wysoka wytrzymałość. Pomimo stosunkowo niewielkiego ciężaru właściwego, szklarnie poliwęglanowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne, wysoką wilgotność i nagłe zmiany temperatury.
  • Dobra izolacyjność akustyczna. Praca w takiej szklarni to przyjemność, bo dźwięki z zewnątrz są przytłumione i nie ucinają ucha.

Uprawa warzyw w szklarni to zdrowa dieta przez cały rok

Naturalne warzywa to klucz do zdrowia

Dlaczego chorujemy częściej zimą i jesienią, a nie w ciepłym sezonie? Ze względu na brak witamin i minerałów, których ogromna ilość znajduje się w świeżych warzywach. Własna szklarnia to wyjątkowe źródło dobroczynnych składników odżywczych, które są niezbędne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Dotyczy to zwłaszcza rodzin z małymi dziećmi, gdzie szczególną uwagę należy zwrócić na zbilansowanie codziennej diety.

Cechy uprawy warzyw szklarniowych

Chroniona gleba rozwiązuje jednocześnie dwa problemy: pozwala uzyskać wcześniejsze zbiory i zapewnia komfortowe warunki do wzrostu i rozwoju upraw ciepłolubnych. Polecamy stosowanie szklarni, ponieważ w przeciwieństwie do szklarni, które są przeznaczone bardziej do uprawy sadzonek, dają bogatszy plon warzyw.

Weiterlesen:
Przepis na kwas borowy z karaluchów, czyli jak zrobić
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector