Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wydajna moc ciągnika. Przegląd gamy modeli, wideo, recenzje

Wydajna moc ciągnika. Przegląd gamy modeli, wideo, recenzje

o nas

Znana na całym świecie firma CASE IH przekroczyła 175-letni kamień milowy. Jego historia rozpoczęła się od produkcji ulepszonych mechanicznych młockarni, które wcześniej wymyślił Cyrus Hull McCormick.

W 1869 r. JI Case and Company wyprodukowała pierwszy ciągnik napędzany silnikiem parowym. To prawda, że ​​sam traktor był napędzany przez konie.

Wydajna moc ciągnika. Przegląd gamy modeli, wideo, recenzje

Pierwsza benzynowa Case była gotowa do masowej produkcji już w 1892 roku, ale ze względu na odejście rynku od ówczesnych realiów, popyt na nią stał się dopiero 20 lat później.

Następnie rozpoczął się szybki rozwój firmy — pojawienie się przedstawicielstw w innych krajach, absorpcja małych wyspecjalizowanych producentów, rozwój nowych obszarów w produkcji sprzętu.

Pod koniec lat osiemdziesiątych Case stał się największym producentem sprzętu rolniczego. Fuzja z New Holland i Grupą FIAT w celu utworzenia Case New Holland (CNH) była okazją do poszerzenia stref wpływów firmy na całym świecie.

Dziś CNH to globalny gigant, w którego skład wchodzą trzy firmy budowlane – New Holland Construction, Kobelco, Case Construction Equipment oraz marki sprzętu rolniczego – Case IH, Steyr, New Holland Ag.

Ogólny opis i specyfikacje

Duża ilość modyfikacji ciągników American Case jest niesamowita, a możliwość opcjonalnego zainstalowania określonych funkcji na życzenie klienta znacznie poszerza możliwości sprzętu.

Cechy konstrukcyjne ciągników CASE IH

  • Zastosowanie silników wysokoprężnych z turbodoładowaniem z elastycznym systemem sterowania w optymalnej koordynacji z układem hydraulicznym i skrzynią biegów.
  • Wszystkie modele marki Case z napędem na wszystkie koła.
  • Zastosowanie wielotarczowych sprzęgieł w kąpieli olejowej, przełączanie bez siły hamowania.
  • Wysoki poziom informatyzacji i automatyzacji wszystkich procesów, opcjonalna instalacja systemu nawigacji GPRS.
  • Racjonalna kompatybilność z jednostkami ciągnionymi i zawieszanymi oraz mechanizmami innych producentów, w szczególności z szerokimi.
  • Ergonomia i funkcjonalność kabiny operatora.
  • Wszystkie ciągniki wyposażone są w specjalny system redukcji toksyczności spalin.
Weiterlesen:
Przegląd ciągnika Belarus MTZ-40. Cechy modelu, jego zalety i wady

Wydajna moc ciągnika. Przegląd gamy modeli, wideo, recenzje

Gama modeli ciągników

Case produkuje różnorodny sprzęt rolniczy – superkombajny Axial-Flow, opryskiwacze Patriot, leje pełne, wszelkiego rodzaju osprzęt uprawowy, ciągniki kołowe i gąsienicowe.

Ciągniki CASE IH dostarczane są klientom w różnych seriach: Magnum, Maxxum, Farmall A, Farmall JX, Puma, Steiger, JXT, JX Straddle, Quantum NV, Quantum C. Są one warunkowo podzielone na cztery duże grupy w zależności od różnych modyfikacji i osiągów : maszyny o mocy do 110 KM, ciągniki Case 110-250 KM, w zakresie mocy 250-400 KM. oraz najmocniejsze jednostki powyżej 400 KM.

Moc do 110 KM

Quantum NV

Seria miniciągników o średniej mocy do 110 KM. reprezentują ciągniki Quantum NV — modyfikacje 65V, 75V, 95N.

Maszyny posiadają 16/16 biegów, nośność tylnego podnośnika to 3,36 tony.

Mimo dużej masy 3650 kg ciągniki są bardzo zwrotne, racjonalnie agregowane z dodatkowym wyposażeniem.

Modele dostępne są w 2 wersjach.

Kwantowe C

Serię wyróżnia nowoczesny silnik zasilany biodieslem.

Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom urządzenia są wykorzystywane do pracy w ciasnych przestrzeniach – w szklarniach, w winnicach.

Istnieją wersje 75C i 95C.

JXT

Serię reprezentują dwa modele ogólnego przeznaczenia o mocy 75 i 55 KM, najbardziej odpowiednie dla małych firm rolniczych.

Maszyny są wyposażone w silniki Iveco, ulepszoną tablicę przyrządów i charakteryzują się wysokimi właściwościami trakcyjnymi.

Dostępne są wersje z zabezpieczeniem przed przewróceniem, z dodatkowym zadaszeniem, a także z zabezpieczeniem przed spadającymi przedmiotami podczas pracy.

Farmall JX

Seria kompaktowych małych ciągników Case o wielkich możliwościach reprezentowana jest przez 6 modeli o mocy od 60 do 110 KM. — Farmall 110JX, 70JX.

Może być wyposażony w bieg pełzający, ładowacz czołowy oraz zmodernizowaną pompę hydrauliczną, a także instalację dowolnej przekładni.

JX Straddle

Cechą ciągników Case z serii JX Straddle jest wysoki prześwit agrotechniczny, który pozwala na ich stosowanie do międzyrzędowej uprawy roślin.

Weiterlesen:
Przegląd ciągnika MTZ-82. Projekt, docieranie, obsługa, wideo

Dzięki niezależnej przystawce odbioru mocy z napędem bezpośrednim, do maszyn można podłączyć dowolne dodatkowe mechanizmy.

Wprowadzono modele JX70 i JX95.

Moc 110 — 250 KM

Maxxum

Duża grupa ciągników Case dostępna jest w konfiguracji podstawowej oraz wersji PRO, która wyróżnia się pewnymi ulepszeniami konstrukcyjnymi: napęd na wszystkie koła, automatyczna skrzynia biegów, mocny układ hydrauliczny, elektroniczne sterowanie różnymi funkcjami.

Wydajna moc ciągnika. Przegląd gamy modeli, wideo, recenzje

Ciągniki wielofunkcyjne reprezentowane są przez modele Maxxum110, 125, 140.

Puma

Puma jest liderem wśród ciągników marki Case. Są bardzo wydajne, różnią się konstrukcją silnika z rezerwą mocy 47 KM.

Posiadają automatyczną skrzynię biegów, ekran dotykowy, ładowność do 10,5 tony w serii, prędkość 40 km/h. oraz szeroka gama opcji dodatkowych.

Serię reprezentuje 5 modeli o mocy 142-224 KM.

Najbardziej popularne są Puma 210 i 180.

Farmall A

Osiem modeli ciągników uniwersalnych z tej serii pozwala dokonać najlepszego wyboru dla średnich gospodarstw, ich moc wynosi od 110 do 140 KM.

Moc 250-400 KM

Magnum

Te modele ciągnika Case są przeznaczone do pracy w intensywnych warunkach, co jest ułatwione dzięki wysokim właściwościom trakcyjnym i dobrej zwrotności.

Automatyczna skrzynia biegów, elektronika pokładowa najnowszej generacji, zaawansowany układ hydrauliczny, najbardziej ergonomiczna kabina — dzięki tym cechom ciągniki Case IH Magnum są najbardziej poszukiwane.

Dostępne są modele 250, 315, 340 i Magnum 380 CVT.

Moc ponad 400 KM

Steiger&Quadtrac

Są to wyjątkowe, mocne i bardzo dochodowe ciągniki Quadtrac o mocy silnika od 335 do 535 KM.

Zapewniają najwyższą wydajność wśród podobnych modeli innych producentów.

Dzięki zwiększonej powierzchni styku czterech niezależnych gąsienic ciągnik ma większą powierzchnię kontaktu z podłożem i większą przyczepność, a także zmniejszony nacisk na podłoże.

Serię reprezentują modele — Steiger 450, 550, 500, Quadtrac wersje 535, 485, 550 i 600.

Weiterlesen:
Ciągnik T-50. Przegląd, charakterystyka, funkcje aplikacji

Funkcje operacji

Wszystkie urządzenia marki Case wyróżniają się najwyższą jakością, wykorzystaniem innowacyjnych technologii, nowoczesnymi materiałami kompozytowymi w produkcji, dużym marginesem bezpieczeństwa i niezawodności.

Zasadniczo wydajność i produktywność ciągników CASE IH zapewnia elektronika serwisowa, która stale monitoruje wszystkie procesy robocze maszyny i wykonywanie zadań produkcyjnych.

Wydajna moc ciągnika. Przegląd gamy modeli, wideo, recenzje

Wygodna kabina z panoramicznymi oknami, wyświetlacz LCD, ergonomiczne rozmieszczenie elementów sterujących — według tych wskaźników ciągniki Case są uważane za najlepsze.

Racjonalny dostęp do wszystkich podzespołów i układów maszyn znacznie skraca czas konserwacji i serwisu.

Wydajna moc ciągnika. Przegląd gamy modeli, wideo, recenzje

Możliwości ciągnika są rozszerzone dzięki uniwersalnemu mechanizmowi zaczepu oraz dyszlowi kategorii I-II.

Istnieje możliwość dodatkowego podłączenia wyjść hydraulicznych na przedni i tylny zaczep.

Serwis

Zdaniem właścicieli maszyny są bardzo niezawodne w eksploatacji, nowe ciągniki mogą pracować bez naprawy przez kilka lat.

Zużywają wysokiej jakości olej napędowy, oryginalny olej silnikowy CI-4 AKCELA MS1121 do ciągników.

Ciągniki Case są testowane w fabryce, a także tam kalibrowane i testowane jest oprogramowanie.

Pod koniec sezonu roboczego ciągnik należy odłożyć na mole. Należy go wyczyścić, odstawić w suche miejsce, spuścić olej, odłączyć przewody świecy zapłonowej i nasmarować części, aby nie powstała korozja.

Poważne usterki, naprawy

Obfitość farszu elektronicznego wymaga profesjonalnej konserwacji i kwalifikowanych napraw.

Istnieje wiele skarg od właścicieli sprzętu na brak wystarczających informacji na temat naprawy i konserwacji maszyn, na samodzielne eliminowanie drobnych problemów.

Konfiguracja sprzętu komputerowego CASE jest trudna, ponieważ główne przestoje występują właśnie z powodu awarii programu. Składniki pochodzenia azjatyckiego są krótkotrwałe i słabej jakości.

Cena

Istotną przeszkodą w nabywaniu elitarnych ciągników CASE IH jest ich wysoki koszt – tylko duzi właściciele ziemscy i renomowane przedsiębiorstwa rolnicze mogą nabyć sprzęt tej klasy.

Na rynku wtórnym ciągniki w dobrym stanie można kupić w przedziale 2-7 milionów rubli, za nowy model Magnum 340 trzeba będzie zapłacić około 115 tysięcy euro.

Weiterlesen:
Ciągniki HTZ - przegląd gamy modeli, te. charakterystyka, opinie

Opinie

Aleksiej Iwanowicz:

„Kupiłem używany ciągnik Case Magnum 340 3 lata temu za 54 tys. euro. Ekonomiczny model, podczas orki wymieniłem dwa ciągniki MTZ, a dodatkowo uzyskałem solidną oszczędność paliwa.”.

Sergei:

„Pracuję nad ciągnikiem Case 210 Puma już drugi sezon. Posiadamy średniej wielkości przedsiębiorstwo rolne. Ze względu na oszczędności na paliwie i smarach oraz wysoką produktywność planujemy szybki zwrot z inwestycji. Maszyna bardzo mocna 230 KM, pojemny zbiornik na olej napędowy 440 litrów, sprawdza się w trudnych warunkach, przy każdej pogodzie. Kabina o najwyższym komforcie, doskonała izolacja. Słabe oprogramowanie jest powodem do niepokoju, szukamy rzetelnych specjalistów, aby w razie czego uniknąć przestojów.”.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector