Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
0 View
Artykuł Rating:
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Zakres modeli odśnieżarek Calibre: opis, dane techniczne i recenzje

Kaliber odśnieżarki. Specyfikacje i zasady działania

Odśnieżarki „Caliber” to niezastąpieni mali pomocnicy, którzy pomogą utrzymać porządek na małej powierzchni. Według wielu recenzji użytkownicy zakochali się w produktach rosyjskiej firmy ze względu na ich niewielkie rozmiary, dobrą moc i wysoką wydajność. Odśnieżarka Calibre może obrabiać powierzchnię do 50 akrów.

Firma Kalibr specjalizuje się w produkcji i produkcji sprzętu ogrodniczego klasy domowej. Jej głównymi zaletami, które wyróżniają firmę na tle innych podobnych branż, jest przystępna cena każdego modelu, niezależnie od mocy i wydajności.

Wyposażenie podstawowe i produkcja odśnieżarek

Każdy nowy klient, kupując nowy pług, otrzymuje zestaw potwierdzający oryginalność zakupionego produktu. Przychodzi z:

  • odśnieżarka;
  • reflektor do wygodnej pracy w ciemności lub przy słabej widoczności;
  • dokumentacja techniczna w postaci paszportu, karty gwarancyjnej, instrukcji.

W swoich recenzjach kupujący często wskazują, że zestaw nie zawiera reflektora. Należy pamiętać, że nie każdy model ma tę funkcję. W związku z tym, jeśli odśnieżarka Calibre nie obsługuje oświetlenia, nie będzie dostarczana jako zestaw.

Mówiąc o produkcji odśnieżarek Calibre, firma ta, podobnie jak wiele czołowych światowych firm, przeniosła produkcję i montaż sprzętu do Chin. Wynika to z niskich kosztów pracy, komponentów, części, a w efekcie finalnego, gotowego produktu. Na podstawie recenzji główną zaletą odśnieżarek Calibre jest przystępny koszt.

Gama modeli odśnieżarek „Caliber”

Duży asortyment rosyjskiej firmy ma dużą liczbę modeli różniących się od siebie kosztami, mocą, wydajnością, właściwościami technicznymi i wydajnością. Dzięki temu każdy właściciel będzie mógł wybrać odśnieżarkę, która idealnie wpasuje się w dane wymagania i oczekiwania.

Odśnieżarka „Kaliber” SNUB 6,5/560

Wygodna i wydajna dmuchawa do śniegu Calibre jest uznawana przez wielu właścicieli w swoich recenzjach za jednego z najlepszych przedstawicieli sprzętu do odśnieżania rosyjskiego producenta. Potężny, autorski czterosuwowy silnik 168F o mocy 6,5 koni mechanicznych szybko pozbędzie się świeżych i nieświeżych zasp śnieżnych.

Weiterlesen:
Mistrz motobloków BC1193. Przegląd modelu, jego charakterystyka, opinie na temat pracy i wideo

Zakres modeli odśnieżarek Calibre: opis, dane techniczne i recenzje

Odśnieżarka „Kaliber” SNUB 6,5/560

Model ten jest samobieżny i pozwala operatorowi ustawić prędkość w zakresie 5 do przodu i 2 do tyłu. Pełny bak starczy na prawie 4 godziny pracy. Duże koła odśnieżarki Calibre zapewniają doskonałą zdolność do jazdy w terenie i przyczepność nawet na śliskich nawierzchniach.

Odśnieżarka „Kaliber” SNUB 6,5/570

Bardziej produktywny i ulepszony model, który różni się rozmiarem i wagą. Czterosuwowy silnik ma moc 6,5 KM. Zasięg wyrzutu zużytego śniegu wynosi do 11 metrów. Operator samodzielnie ustawia prędkość samobieżnej odśnieżarki „Kaliber” na panelu sterowania między 5 prędkościami do przodu a dwiema prędkościami gorliwymi.

Zakres modeli odśnieżarek Calibre: opis, dane techniczne i recenzje

Odśnieżarka „Kaliber” SNUB 6,5/570

Recenzje tej odśnieżarki pokazują, że w pełni napełniony zbiornik dobrej benzyny wystarczy na 4 godziny nieprzerwanej pracy. Szerokość pasa zgarniającego wynosi 57 cm, wysokość 53,5 cm, co gwarantuje szybkie i wysokiej jakości czyszczenie nawet dużych i oblodzonych kopców śniegu.

Odśnieżarka „Kaliber” SNUB 6,5/620

Duża i potężna odśnieżarka „Kaliber”, o której można znaleźć wiele pozytywnych opinii na forach. Zarówno doświadczeni właściciele, jak i początkujący zwracają uwagę na wydajny czterosuwowy silnik marki o mocy 6,5 KM. Szerokość łyżki wynosi 62 cm, a metalowe ślimaki zapewniają szybkie usunięcie nawet starego śniegu pokrytego lodem.

Zakres modeli odśnieżarek Calibre: opis, dane techniczne i recenzje

Odśnieżarka „Kaliber” SNUB 6,5/620

Samojezdna jednostka żniwna może pracować przez 4 godziny na jednym pełnym zbiorniku paliwa. Operator samodzielnie ustawia wygodną prędkość roboczą, wybierając między 6 prędkościami do przodu i 2 do tyłu. Automatyczny elektryczny rozruch silnika umożliwia bezproblemowe uruchomienie samochodu za pierwszym podejściem, nawet w złych warunkach pogodowych.

Odśnieżarka „Kaliber” SNUB 9/720 EPF

Jeszcze mocniejszy i wydajniejszy model domowych odśnieżarek „Caliber”. Główną różnicą w stosunku do poprzednich maszyn jest oczywiście jeszcze mocniejszy czterosuwowy silnik, działający z mocą 9 koni mechanicznych. Zużycie paliwa również wzrasta i wynosi 1,3 litra na godzinę.

Zakres modeli odśnieżarek Calibre: opis, dane techniczne i recenzje

Odśnieżarka „Kaliber” SNUB 9/720 EPF

Jednak z informacji z recenzji wynika, że ​​pełny bak nadal wystarcza na 3-4 godziny aktywnej pracy na maksymalnych obrotach. W tym pługu jest ich tylko 8: 6 — do przodu i 2 — do tyłu. Odśnieżarkę można uruchomić na dwa sposoby: ręcznie przez uruchomienie tułowia lub za pomocą elektrycznego systemu łatwego startu. Urządzenie odrzuca zebrany śnieg daleko — na odległość do 12 metrów.

Według opinii doświadczonych właścicieli sprzętu Calibre model SNUB 9/720 jest jednym z flagowych modeli tej gamy.

Odśnieżarka „Kaliber” SNBE 1600

Ten model odśnieżarki jest jednym z nielicznych modeli z silnikiem elektrycznym. Moc wynosi 1600 watów, co odpowiada 2 koniom mechanicznym. Niewielkie, ręczne, lekkie, niewielkich rozmiarów urządzenie stanie się niezastąpionym narzędziem w małym domku letnim lub prywatnym terenie, gdzie w okresie zimowym gromadzą się niewielkie zaspy śnieżne.

Weiterlesen:
Motobloki Profi. Przegląd gamy modeli, charakterystyk, recenzji

Zakres modeli odśnieżarek Calibre: opis, dane techniczne i recenzje

Odśnieżarka „Kaliber” SNBE 1600

Śnieg wyrzucany jest około 6 metrów. Gumowany świder pozwoli na ostrożne usunięcie kopców śniegu nawet z dekoracyjnej powłoki.

Odśnieżarka elektryczna „Caliber” SNBE 1700

Model ten ma większą moc w porównaniu do poprzedniego modelu — 1700 W, a co za tym idzie jeszcze większą wydajność. Niewielkie wymiary, wygodna waga 15 kg ułatwiają obsługę maszyny, czyniąc ją bardziej zwrotną i wygodniejszą w pracy.

Zakres modeli odśnieżarek Calibre: opis, dane techniczne i recenzje

Odśnieżarka elektryczna „Caliber” SNBE 1700

Kompaktowa odśnieżarka do użytku domowego odrzuca śnieg na odległość do 8 metrów. Szerokość jednego przejścia „Kaliber” SNBE 1700 wynosi 46 cm W recenzjach użytkownicy często wskazują na obrót rynny o 180 ° jako zaletę modelu, co znacznie ułatwia sterowanie urządzeniem odśnieżającym.

Odśnieżarka „Kaliber” MU-5,5

Wszechstronna maszyna, którą można wykorzystać nie tylko do odśnieżania, ale także do liści poprzez zmianę osprzętu. Wszyscy właściciele odśnieżarki Calibre MU-5,5 pozostawiają satysfakcjonujące recenzje zarówno na temat jakości mechanizmu, jak i jego działania. Wielu zwraca uwagę na jego wszechstronność, ale warto zauważyć, że dysze do zmiany zakresu narzędzia nie są dostarczane w zestawie.

Zakres modeli odśnieżarek Calibre: opis, dane techniczne i recenzje

Odśnieżarka „Kaliber” MU-5,5

Moc czterosuwowej odśnieżarki to 5,5 koni mechanicznych, co pozwala zrzucać śnieg na odległość 10 metrów. Operator może samodzielnie wybrać najbardziej odpowiednią prędkość roboczą pomiędzy 4 biegami do przodu i 2 do tyłu. Samojezdna odśnieżarka ma dobrą stabilność i zwrotność.

Konserwacja, główne awarie odśnieżarki i ich eliminacja

Ważne jest, aby prawidłowo obsługiwać każdy sprzęt, ponieważ jest to klucz do długiej i prawidłowej pracy każdego narzędzia. Z tego powodu każdy producent zdecydowanie zaleca, aby przed użyciem jakiegokolwiek narzędzia dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi, która opisuje środki ostrożności, zasady konserwacji sprzętu oraz opisuje krok po kroku proces montażu i eksploatacji.

Na przykład producent odśnieżarek „Kaliber” wskazuje na potrzebę starannej pracy z wieloma narzędziami benzynowymi, ponieważ istnieje możliwość pożaru. Ważne jest, aby wlewać paliwo do zbiornika na zewnątrz i tylko przy zimnym silniku. Dla płynnej i wysokiej jakości pracy ważny jest również wybór odpowiedniej benzyny. W przypadku pługów śnieżnych Calibre zarówno producent, jak i właściciele w swoich recenzjach zalecają stosowanie benzyny o liczbie oktanowej co najmniej 92.

Weiterlesen:
Motobloki Centaur MB 2060D. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Równie ważną rolę w funkcjonowaniu mechanizmu odgrywa olej. Smaruje części, zapewniając płynną pracę maszyny i trwałość. Olej musi być dobrany z odpowiednią lepkością, w oparciu o charakterystykę Twojej odśnieżarki Calibre.

Po przeczytaniu niektórych recenzji możesz znaleźć zalecenia dotyczące stosowania olejów SAE 10W-30 i SAE 5W-30. Marka zależy od temperatury otoczenia.

Mówiąc o awariach, instrukcje zawierają tabelę najczęstszych usterek, najbardziej prawdopodobnych przyczyn i ich eliminacji. Należy pamiętać, że czasami problemy mogą być poważniejsze i najlepiej skontaktować się z centrum serwisowym w celu uzyskania wykwalifikowanej pomocy specjalisty.

Recenzja wideo pracy pługów śnieżnych „Kaliber”

Recenzje właścicieli odśnieżarek „Kaliber”

Pługi odśnieżne rosyjskiej firmy Kalibr cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących w kraju. Przede wszystkim przyciąga ich oczywiście przystępny koszt sprzętu. Zadowoleni klienci zauważają w swoich recenzjach szereg zalet i wad różnych modeli odśnieżarek.

Na przykład gąsienice zamiast kół, podgrzewane uchwyty, wysokiej jakości systemy pochłaniania wibracji i dźwięku i tak dalej. Wśród niedociągnięć w recenzjach kupujący zwracają uwagę na szybkie zużycie niektórych części i fakt, że rzeczywisty sprzęt nie zawsze odpowiada zadeklarowanemu.

Lebiediew Paweł Wiktorowicz, 31 lat, Charków

„Kupiłem daczy latem, a zimą natknąłem się na problem dużych zasp śnieżnych na terenie. Właśnie z tego powodu pomyślałem o zakupie odśnieżarki, bo ręczne robienie tego jest długie i żmudne. Przestudiowałem rynek, przeczytałem wiele recenzji i wybór padł na „Kaliber” 6,5 / 620. Jestem zadowolony z zakupu, model całkiem wysokiej jakości i to nawet za taką cenę. Jedyne, co chciałbym poprawić — drożność. Jeśli śnieg jest luźny, odśnieżarka zakopuje się i problemy pojawiają się przy dalszym ruchu. Jeśli masz ograniczony budżet, ale szukasz tak zwanego konia roboczego, ta odśnieżarka jest tym, czego potrzebujesz”.

Denis Wiktorowicz, 45 lat, Lwów

„Moja dacza jest mała, ma tylko 120 mkw. w przybliżeniu, a śnieg zawsze leje stosami. Aby nie odgruzowywać ręcznie, kupiłem budżetową wersję odśnieżarki Calibre 6,5/560. Niski koszt dodaje pozytywnych emocji z zakupu. Montaż odśnieżarki jest zrozumiały, a jej elementy można złożyć nawet bez instrukcji, czysto intuicyjnie. Teraz polecam to niedrogie narzędzie wszystkim z moimi pozytywnymi recenzjami.”

Weiterlesen:
Motobloki Centaur MB 1013D. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Siergiej Władimirowicz, 28 lat, Odessa

„Od dłuższego czasu kupuję już odśnieżarkę Calibre 1700. Po dwóch latach użytkowania złamał się ząb na kole napędowym. Nieważne ile szukałem, nie znalazłem nowego zamiennika. Centrum serwisowe stwierdziło, że nie można ich nigdzie znaleźć osobno. Aby jakoś dalej używać odśnieżarki, zainstalowałem koło zębate z „Championa” STE 1650. Poza tym nie ma żadnych skarg na narzędzie.

Plusy: Lekki, wygodny i kompaktowy; niska cena.

Minusy: Trudno znaleźć części zamienne i akcesoria.”

Link do głównej publikacji