Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Odśnieżarki Energoprom. Specyfikacje i zasady działania

Odśnieżarki Energoprom pomogą Ci szybko i sprawnie uporać się z niechcianymi kopcami śniegu na budowie. Według licznych recenzji, mocno zajęli wiodącą pozycję wśród niedrogich krajowych marek sprzętu ogrodniczego i sprzątającego. Użytkownicy uwielbiają je za niski koszt, łatwość obsługi i konserwacji, dobrą funkcjonalność i jakość czyszczenia.

Energoprom działa na rynku rosyjskim od 10 lat, z roku na rok coraz bardziej poszerzając swoją ofertę produktową. Marka zajmuje się bezpośrednimi dostawami sprzętu ogrodniczego i sprzątającego z Chin i Europy, dając rosyjskim nabywcom możliwość zakupu niedrogiego produktu wysokiej jakości. Istotną zaletą pracy Energopromu jest możliwość dostarczenia konkretnej odśnieżarki według Państwa zamówienia.

W recenzjach użytkownicy często wspominają również o dobrych rabatach dla stałych klientów i dużych zamówieniach.

Podstawowa konfiguracja i produkcja odśnieżarek Energoprom

Kupując nową odśnieżarkę Energoprom otrzymujesz ją zdemontowaną i w następującej konfiguracji:

 • panel sterowania;
 • uchwyty;
 • dźwignie zmiany biegów i zsypy;
 • para kół;
 • zjeżdżalnia śnieżna;
 • urządzenie do czyszczenia rynien;
 • zestaw elementów złącznych silnika;
 • komplet mocowań do odśnieżarki;
 • instrukcja użycia;
 • dokumentacja techniczna i karta gwarancyjna.

Główna produkcja koncentruje się w Chinach. Z tym wiąże się niski koszt każdego modelu, o czym bardzo często wspominają w recenzjach właścicieli pługów Energoprom.

Gama modeli pługów śnieżnych „Energoprom”

Każdy model z dowolnej serii różni się od innych mocą, pewnymi parametrami technicznymi i wskaźnikami, wydajnością i kosztami. Całą bogatą ofertę pługów śnieżnych rosyjskiej firmy Energoprom można podzielić na dwie główne kategorie:

 • SME — seria odśnieżarek z napędem elektrycznym;
 • SMB — odśnieżarki benzynowe.

Odśnieżarka elektryczna „Energoprom” SME-20/2000

Zdjęcie modelu elektrycznego „Energoprom” SME-20/2000

Zakres modeli odśnieżarek Energoprom: opis, dane techniczne i recenzje

Odśnieżarka elektryczna „Energoprom” SME-20/2000

Model ten jest używany głównie do odśnieżania małych obszarów, na których przeważa płaska powierzchnia. Czterosuwowy silnik o mocy 2 kW napędza ślimaki o średnicy 26 cm przy 2000 obr./min. Dzięki tej prędkości i 50 cm przyczepności szybko oczyścisz teren ze śniegu. Według licznych opinii odśnieżarka Energoprom SME-20 jest niezastąpiona do odśnieżania podwórka, ścieżek, krawężników i chodników.

Weiterlesen:
Chainsaw Makita DCS4610: opis, dane techniczne i zasady użytkowania

Odśnieżarka spalinowa „Energoprom” SMB-T6.5 / 570 EF

Zdjęcie modelu benzynowego Energopromu SMB-T6.5 / 570 EF

Zakres modeli odśnieżarek Energoprom: opis, dane techniczne i recenzje

Odśnieżarka spalinowa „Energoprom” SMB-T6.5 / 570 EF

Mocna, kompaktowa i wygodna odśnieżarka domowa „Energoprom” posiada czterosuwowy silnik ZONGSHEN o mocy 5,5 KM. Wygodny układ rozruchowy wyposażony jest w rozrusznik elektryczny, który umożliwia pierwsze uruchomienie silnika nawet przy silnych mrozach.

W recenzjach Energopromu SMB-T6.5 użytkownicy wskazują, że najlepiej używać go na twardych i równych powierzchniach. Operator może przełączać biegi między 6 biegami do przodu i 2 do tyłu, a jego pracę ułatwia jasna lampka.

Odśnieżarka spalinowa „Energoprom” SMB-T6.5 / 570 PLUS

Zdjęcie modelu SMB-T6.5 / 570 PLUS

Zakres modeli odśnieżarek Energoprom: opis, dane techniczne i recenzje

Odśnieżarka spalinowa „Energoprom” SMB-T6.5 / 570 PLUS

Ulepszony poprzedni model odśnieżarki Energoprom, jak widać z recenzji, jest jeszcze bardziej popularny, wygodny i komfortowy. Mocniejszy czterosuwowy silnik o mocy 6,5 KM zapewnia stabilną pracę przy sześciu prędkościach jazdy do przodu i dwóch prędkościach wstecznych.

Producenci usunęli automatyczny rozrusznik elektryczny, przeprowadzając intensywniejsze prace nad ręcznym, co czyni go jeszcze bardziej niezawodnym. Jeśli chcesz usunąć niewielki obszar ze śniegu w jak najkrótszym czasie — według opinii Energoprom SMB-T6,5 najlepiej nadaje się do tych celów.

Odśnieżarka spalinowa „Energoprom” SMB-T6.5 / 620 EF

Zdjęcie modelu SMB-T6.5 / 620 EF

Zakres modeli odśnieżarek Energoprom: opis, dane techniczne i recenzje

Odśnieżarka spalinowa „Energoprom” SMB-T6.5 / 620 EF

Wydajne, samobieżne, domowe narzędzie z 6,5-suwowym silnikiem LONCIN o mocy XNUMX KM. Doskonale nadaje się do sprzątania małych powierzchni o równym terenie: asfaltu, krawężników, chodników, ścieżek. Rozrusznik elektryczny uzupełnia start ręczny i znacznie ułatwia proces pracy.

Właściciele odśnieżarki Energoprom w swoich recenzjach zwracają uwagę na wygodny panel sterowania z joystickiem, zmianą biegów (6 do przodu i 2 do tyłu) oraz reflektorem, który pomaga odśnieżać nocą lub przy złej widoczności.

Odśnieżarka spalinowa „Energoprom” SMB-T7.0 / 620 EF

Model fotograficzny «Energoprom» SMB-T7.0 / 620 EF

Zakres modeli odśnieżarek Energoprom: opis, dane techniczne i recenzje

Odśnieżarka spalinowa „Energoprom” SMB-T7.0 / 620 EF

Potężna odśnieżarka napędzana silnikiem benzynowym Energoprom, o mocy 7 koni mechanicznych i szybko odśnieżająca tereny średnio zaśnieżone. Automatyczny rozrusznik elektryczny gwarantuje szybkie i łatwe uruchomienie silnika czterosuwowego. Prędkość kołowej samobieżnej odśnieżarki można regulować w zakresie od sześciu do przodu i dwóch do tyłu.

Weiterlesen:
Odśnieżarka Champion ST661BS. Przegląd, charakterystyka, recenzje

Odśnieżarka spalinowa „Energoprom” SMB-T9 / 620 EF

Zdjęcie odśnieżarki benzynowej SMB-T9 / 620 EF

Zakres modeli odśnieżarek Energoprom: opis, dane techniczne i recenzje

Odśnieżarka spalinowa „Energoprom” SMB-T9 / 620 EF

Model benzynowy, który ma prawie maksymalną moc 9 koni mechanicznych, oprócz ręcznego uruchamiania ma wysokiej jakości i niezawodny rozrusznik elektryczny. Szerokość uchwytu w tym modelu wynosi 62 cm, a wysokość 53,5 cm.

W recenzjach odśnieżarki Energoprom SMB-T9 często odnotowuje się system ruchu gąsienicy, który gwarantuje dobrą manewrowość nie tylko na płaskiej powierzchni, ale także na pagórkowatym terenie. W tym modelu, podobnie jak w poprzednich, możliwe jest przełączanie prędkości między sześcioma biegami do przodu i dwoma do tyłu.

Odśnieżarka spalinowa „Energoprom” SMB-T13 / 620 EF

Zdjęcie modelu SMB-T13 / 620 EF

Zakres modeli odśnieżarek Energoprom: opis, dane techniczne i recenzje

Odśnieżarka spalinowa „Energoprom” SMB-T13 / 620 EF

Najmocniejszy i najpopularniejszy model, oparty na licznych pozytywnych recenzjach na forach i w sklepach internetowych. Niezawodny i wytrzymały czterosuwowy silnik LONCIN o mocy 13 koni mechanicznych bez problemu poradzi sobie nawet z dużymi kopcami śniegu. Rozrusznik elektryczny znacznie ułatwia rozruch i uruchamia silnik za pierwszym razem. Odśnieżarka kołowa i samobieżna „Energoprom” obsługuje 6 biegów do przodu i 2 do tyłu, co zapewnia bardziej komfortową obsługę sprzętu.

Eksploatacja, konserwacja i główne awarie odśnieżarek Energoprom

Najczęstszymi i najczęstszymi awariami towarzyszącymi pracy odśnieżarek Energoprom są złamania kluczy i tarcz ciernych oraz zawodność pasów.

 1. Klucze pękają z powodu szybkiego odkształcenia cienkiej śruby ścinanej. Aby zapobiec takim awariom, producent i doświadczeni właściciele w recenzjach zalecają wymianę śruby ścinanej na grubszą, a zatem bardziej trwałą.
 2. Jeśli twoje pasy są zerwane, nie powinieneś się tym zbytnio martwić, ponieważ jest to dość powszechne zjawisko. W swoich recenzjach wielu użytkowników natychmiast przy zakupie odśnieżarki Energoprom doradza zakup kilku zapasowych pasów, aby awaria nie zaskoczyła.
 3. Aby zapobiec pęknięciu tarczy ciernej, ważne jest, aby wkręcić nowe narzędzie.
Weiterlesen:
Trymer Echo SRM-2655 SI. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Docieranie jest konieczne, aby przedłużyć żywotność nowego urządzenia. Przeprowadza się to w następujący sposób. Po uruchomieniu silnika musisz poczekać, aż się rozgrzeje przez 5-10 minut.

Po uruchomieniu ślimaka wybierana jest najwyższa prędkość i przez 20 minut prowadzone są prace czyszczące.

Następnie wyłącz silnik, pozwól odśnieżarce ostygnąć i sprawdź, czy nie występują problemy. Więc musisz zrobić 2-3 razy w ciągu godziny. Jeśli po pewnym etapie pracy zauważysz, że skrzynia biegów jest gorąca, oznacza to awarię w odśnieżarce, którą mogą zidentyfikować wykwalifikowani specjaliści w centrum serwisowym.

Recenzja wideo pracy odśnieżarek „Energoprom”

Opinie właścicieli o pługach śnieżnych Energoprom

Na forach i w sklepach internetowych można znaleźć wiele recenzji, w których właściciele zwracają uwagę na zalety konkretnego modelu odśnieżarek Energoprom. Często w swoich recenzjach użytkownicy zwracają uwagę na niezawodność konstrukcji, rozbudowaną funkcjonalność, trwały i odporny silnik, łatwość obsługi i konserwacji odśnieżarki.

Wady są również widoczne zarówno w samym projekcie, jak i w działaniu sprzętu do odśnieżania. Recenzje wskazują na trudność w obracaniu odśnieżarką, potrzebę częstszego smarowania skrzyni biegów niż opisano w instrukcji, a czasem w zestawie brakuje kilku śrub.

Anatolij, 31 lat, Lwów

„Kupiłem Energoprom SME-20/2000 przed sezonem, w listopadzie. Odśnieżarka spełniła moje oczekiwania. Za taką cenę nie spodziewałem się super obsługi, ale wszystko mi odpowiadało. Oczywiście nie mógł sobie poradzić ze starym i oblodzonym śniegiem, ale nowy poszedł z hukiem. Okazało się, że szybko i skutecznie usunęła absolutnie cały śnieg z podwórka.”

Igor, 35 lat, Równe

„Do odśnieżania na wsi zdecydowałem się na zakup odśnieżarki Energoprom SMB-T6,5/620EF Loncin G200FD. Za tę cenę dostałem dokładnie to, czego się spodziewałem. Maszyna łatwo i dość szybko odśnieża świeży śnieg z 30 cm zaspami na drugiej prędkości. Po godzinie ciągłej pracy na terenie nie było śniegu. Chcę zaznaczyć w mojej recenzji, że pracowałem we mgle i lekkiej mżawce.

Weiterlesen:
Odśnieżarka Huter SGC 2000E. Opis, instrukcje, recenzje

Zalety: cena, moc, szybkość i jakość czyszczenia.

Wady: często trzeba dodawać olej do zbiornika.”

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector