Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Zakres modeli odśnieżarek MTZ: opis, dane techniczne i recenzje

Odśnieżarki do MTZ. Specyfikacje i zasady działania

Odśnieżarki do MTZ odgrywają ważną rolę w sprzątaniu ulic, chodników i dużych powierzchni. Dodatkowe załączniki mają wiele zalet. Na przykład oprócz odśnieżarki można również podłączyć inne jednostki. W tej chwili na rynku można znaleźć wiele marek i producentów odśnieżarek do MTZ, ale rozważymy najpopularniejsze.

Rodzaje pługów śnieżnych do MTZ

Pługi śnieżne są dostępne w różnych typach i kształtach, dzięki czemu właściciel może bezpośrednio wybrać model, który mu odpowiada, zgodnie z określonymi wymaganiami. Główną klasyfikacją jest podział odśnieżarek na ślimaki i łopaty. Różnią się od siebie rodzajem sprzątania i zasadą wspólnej pracy.

Odśnieżarka ST-1500

Odśnieżarka ST-1500 jest odpowiednia do MTZ 320, montowana na zaczepie z przodu ciągnika. Niezawodna i duża jednostka pomoże poradzić sobie z dużymi kopcami śniegu wzdłuż dróg i chodników, usuwając nie tylko sam śnieg, ale także znajdujące się w nim gruzy.

Zakres modeli odśnieżarek MTZ: opis, dane techniczne i recenzje

Odśnieżarka ST-1500

Wysokość odśnieżarki ślimakowej dla MTZ 320 wynosi 50 cm, szerokość 150 cm, dzięki tym wymiarom można zrzucić szeroki pas śniegu na odległość do 20 metrów. Przez godzinę aktywnej pracy odśnieżarka w MTZ 320 przetwarza do 80 ton śniegu, co odpowiada 2250 m2. Oprócz MTZ 320 odśnieżarka ST-1500 może być używana z dowolną jednostką napędową o mocy co najmniej 26 koni mechanicznych.

Pług śnieżny CO 2.5 z hydraulicznym obrotem 60º

Szerokie ostrze o długości 2,5 metra oczyści ulice, drogi, krawężniki i podwórka bez rzucania śniegu na dużą odległość. Odśnieżarka CO 2.5 do MTZ ma wiele zalet, z których główną jest wyższa wydajność czyszczenia dzięki obrotowemu lemieszowi w lewo i prawo o 30º w każdym kierunku.

Zakres modeli odśnieżarek MTZ: opis, dane techniczne i recenzje

Pług śnieżny CO 2.5 z hydraulicznym obrotem 60º

Ta odśnieżarka jest odpowiednia dla MTZ 80 i 82. Jest sterowana przez operatora z kabiny sterowniczej za pomocą siłowników hydraulicznych. Uniwersalne mocowania i instalacje pozwalają na zmianę odśnieżarki na MTZ, zastępując ją innymi np. odśnieżarkami z serii SU. Jeśli odśnieżarka CO 2.5 zostanie ulepszona przez dodanie jednostki SU 2.1, wówczas szerokość paska czyszczącego można zwiększyć do 4 metrów.

Lemiesz wyposażony jest w stalowe, gumowane ostrza, które umożliwiają usuwanie zbitych i oblodzonych zasp śnieżnych.

Pług do śniegu SU 2.1 OM

Pług śnieżny do modelu MTZ SU 2.1 OM to cały kompleks przeznaczony do skutecznego odśnieżania nie tylko świeżego, ale również stęchłego, oblodzonego śniegu z większych terenów i dróg. Kompleks składa się z krajarki rotacyjnej, ostrza i urządzenia do rzucania śniegiem. Funkcja mocowania dyszy pozwala na jeszcze dokładniejsze odrzucanie mas odpadowego śniegu, mocując ją pod kątem 30, 45 lub 60 stopni.

Zakres modeli odśnieżarek MTZ: opis, dane techniczne i recenzje

Pług do śniegu SU 2.1 OM

Uniwersalne mocowania pozwalają na urozmaicenie i uzupełnienie mechanizmu pługa. Dzięki odśnieżarce załadujesz ją na przyczepy ciężarówek i samochody. Kompaktowy rozmiar odśnieżarki SU 2.1 OM pozwala na stosowanie jej z ciągnikami MTZ 80 i 82 na ulicach miast lub w trudnym terenie.

Weiterlesen:
Piły elektryczne Carver: przegląd asortymentu, opis i dane techniczne

Kompleks odśnieżania SU 2.1 OPM — «Czyste Miasto»

Ulepszony model odśnieżarki SU 2.1 OPM do MTZ różni się od poprzedniego modelu tym, że posiada specjalny zsyp, który pozwala załadować zebrany śnieg na ciężarówki lub wyrzucić go do 20 metrów. Duży kompleks, który znalazł swoje zastosowanie przy sprzątaniu dużych dróg i autostrad.

Zakres modeli odśnieżarek MTZ: opis, dane techniczne i recenzje

Kompleks odśnieżania SU 2.1 OPM — «Czyste Miasto»

Ten model pługa jest bardzo popularny, ponieważ uniwersalne mocowania pozwalają na zmianę konfiguracji pługa poprzez wyposażenie MTZ w inne jednostki. Odśnieżarka we współpracy z lemieszem umożliwia odśnieżanie o szerokości do 4 metrów z prędkością do 7 km/h. Duże gabaryty i wysoka wydajność pozwalają na usuwanie 500 ton śniegu na godzinę.

Odśnieżarka SRK 2.0

Odśnieżarka do MTZ, która jest mocną i niezawodną jednostką do odśnieżania nawet przy silnych mrozach, sięgających nawet -40 stopni. Duży rozmiar i wysoka wydajność odśnieżarki umożliwiają wykorzystanie odśnieżarki SRK 2.0 do odśnieżania chodników i dróg, ulic, podwórek i terenów przemysłowych, a także do układania dróg przez zaspy śnieżne i zaspy śnieżne.

Zakres modeli odśnieżarek MTZ: opis, dane techniczne i recenzje

Odśnieżarka SRK 2.0

Świeży, stęchły lub oblodzony śnieg jest łatwo zbierany przez dwa duże metalowe noże, może być przetwarzany za pomocą sprężonego powietrza i wyrzucany przez lemiesz na odległość do 20 metrów. Również wysokie położenie wysypisk MTZ umożliwia załadunek przetworzonego śniegu na ciężarówki i przyczepy o wysokości nie większej niż 3,1 metra.

Kompleks odśnieżania SU 2.1 «Snow Fighter»

Pług odśnieżny SU 2.1 można nazwać prawdziwym kompleksem do odśnieżania ulic miejskich, nierównego terenu, dziedzińców, terenów przemysłowych lub magazynowych, autostrad i dróg drugorzędnych. Zwrotność i łatwą obsługę ułatwiają niewielkie rozmiary odśnieżarki, a także wszechstronność mocowań. Dzięki temu możesz zmieniać wyposażenie odśnieżarki w MTZ.

Zakres modeli odśnieżarek MTZ: opis, dane techniczne i recenzje

Kompleks odśnieżania SU 2.1 «Snow Fighter»

Mocne, elastyczne frezy doskonale poradzą sobie nie tylko ze świeżymi, dużymi zaspami śnieżnymi, ale również ze stęchłą, oblodzoną pokrywą śnieżną. Lekkość konstrukcji i wszechstronność pługa pozwala na podłączenie go do frontu MTZ 80 i 82, a jakość wykonania i materiały umożliwiają pracę nawet w najniższych temperaturach otoczenia.

Weiterlesen:
Piła łańcuchowa Makita UC3520A: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Zakresy odśnieżarek w MTZ

Pługi śnieżne w MTZ są niezastąpionym pomocnikiem przy odśnieżaniu dużych powierzchni, terenów miejskich i przemysłowych, chodników, dróg i autostrad. MTZ z dowolną jednostką odśnieżających z łatwością oczyści ulice i nierówny teren z blokad śniegu. Niektóre kompleksy oprócz zrzucania śniegu ładują go również na przyczepy towarowe i samochody, co znacznie ułatwia i przyspiesza proces odśnieżania miasta.

Duże spółdzielnie garażowe, tereny magazynowe, miasteczka i miasta mogą teraz łatwo i szybko pozbyć się nadmiaru śniegu.

Cechy nowych odśnieżarek do MTZ

Jak każda technika, nowe pługi śnieżne wyróżniają się wysoką wydajnością, mocą i trwałością. Z biegiem czasu i przy niewłaściwej konserwacji jakość odśnieżarek w MTZ ulega znacznemu obniżeniu.

W przypadku aktywnego użytkowania lepiej jest oczywiście kupić nowe odśnieżarki.

Warto jednak zauważyć, że przyjemność nie jest tania, ponieważ pługi śnieżne są drogim towarem. W przypadku MTZ odśnieżarki są produkowane w krajowych fabrykach. Z tego powodu mają bardziej przystępną cenę niż ich zagraniczne odpowiedniki.

Pługi do MTZ można kupić zarówno w wyspecjalizowanych sklepach z pługami śnieżnymi i sprzętem ogrodniczym, jak i w sklepach internetowych. Szeroka gama środków czyszczących pozwala potencjalnemu nabywcy wybrać dokładnie taki model, który najlepiej pasuje do zadania.

Cechy używanych odśnieżarek w MTZ

Charakterystyczną cechą dawnych odśnieżarek do MTZ od nowych jest bardziej przystępny koszt. Taki produkt jest prawie niemożliwy do znalezienia w zwykłych sklepach. Aby kupić używane odśnieżarki w MTZ, możesz przeszukiwać fora i strony odsprzedaży w poszukiwaniu prywatnych ogłoszeń, w których poszczególni właściciele, ze względu na pewne okoliczności, zamierzają sprzedawać odśnieżarki.

Z reguły ich koszt jest prawie dwukrotnie niższy niż cena rynkowa nowych pługów śnieżnych.

Przegląd wideo odśnieżarek wbudowanych w MTZ

Recenzje właścicieli dotyczące eksploatacji pługów śnieżnych w MTZ

Mówiąc o recenzjach, jest mało prawdopodobne, aby na forach lub w Internecie można było znaleźć niezadowolonego właściciela z odśnieżarkami do dowolnego MTZ. W rzeczywistości urządzenia te mają wiele zalet, od jakości wykonania po wydajność i jakość czyszczenia.

Weiterlesen:
Piły szablaste. Przegląd, najlepsze modele, porównanie, recenzje

Wielu użytkowników zauważa, że ​​dzięki uniwersalnym uchwytom na jednym MTZ można zainstalować kilka lub różne jednostki czyszczące. Spośród niedociągnięć można wyróżnić tylko znaczny koszt sprzętu, ale trwałość i praktyczność pokrywają tę wadę.

Kazimierz, 34 lata, Chersoń

„Musiałem wydać dużo pieniędzy, aby kupić SU 2.1. Ani trochę nie żałowałem, że kupiłem w MTZ pług śnieżny. Mam pod opieką 3 magazyny, a powierzchnia magazynowa jest po prostu ogromna. Zimą nie da się go wyczyścić ręcznie, a przy użyciu domowych odśnieżarek zajmuje to dużo czasu. Kupiłem jeden duży kompleks i teraz sprzątanie zajmuje najwyżej kilka godzin. Potężna i wydajna, duża jednostka pozwala natychmiast załadować wszystko na ciężarówkę i usunąć niepotrzebny śnieg. Polecam!»

Igor, 45 lat, Kijów

„Znając nasze surowe zimy, jak wiemy, wypełniają się zaspy śnieżne o metr i głębiej, więc nie ma sposobu, aby obejść się bez potężnej jednostki do odśnieżania dla MTZ. Spółdzielnia warsztatowa potrzebowała zwrotnego i małego samochodu do szybkiego i skutecznego usuwania gruzu. SU 2.1 OM robi świetną robotę!”

Wiaczesław, 56 lat, Zaporoże

„Mieszkam w prywatnym wiejskim domu, gdzie zimą zasypia metr śniegu. Spotkaliśmy się z sąsiadami i kupiliśmy odśnieżarkę do jednego z modeli MTZ ST-1500. Samochód nie jest mały i kosztował nas nieźle, ale teraz przynajmniej jest możliwość jeżdżenia samochodami po drogach. Odśnieżanie zajmuje mniej niż godzinę, śnieg szybko zamienia się w wysypiska i nie przeszkadza w przejściu.

Zalety: szybkość czyszczenia, jakość czyszczenia, uniwersalność mocowań.

Wady: wysoki koszt, wymiary i waga.”

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию