Wielkawola.pl

Recenzje Motobloki, Agrotechnika, Rolnicze
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Odśnieżarki MTD. Specyfikacje i zasady działania

Odśnieżarki MTD od dawna zdobywają miłość i uznanie właścicieli terenów prywatnych i podmiejskich, małych terenów otwartych. Pługi śnieżne same w sobie są doskonałą pomocą w szybkim i wysokiej jakości czyszczeniu nasypów śnieżnych, niezależnie od tego, czy jest to śnieg świeży, czy stęchły, oblodzony. Wybór dobrego samochodu do tego celu nie jest łatwym zadaniem, biorąc pod uwagę bogactwo opcji na rynku.

MTD ma siedzibę w Niemczech, gdzie znajduje się główna siedziba i główne zakłady produkcyjne. W asortymencie MTD znaleźć można nie tylko ręczne odśnieżarki do użytku prywatnego, domowego, ale także większe jednostki półprofesjonalne, których moc sięga 10 koni mechanicznych. Wszystkie modele wyposażone są w gąsienice, co pozytywnie wpływa na drożność odśnieżarek i ich zwrotność.

To chyba główny wyróżnik, który odróżnia niemiecką firmę MTD od jej odpowiedników.

Wyposażenie podstawowe i produkcja odśnieżarek

Kupując nową jednostkę napędową niemieckiej firmy MTD otrzymujesz pudełko z następującym wyposażeniem:

 • odśnieżarka wybranego modelu;
 • wąskie ostrze do czyszczenia odśnieżarki po użyciu i przed przechowywaniem;
 • podręcznik;
 • karta gwarancyjna.

Odśnieżarki MTD są montowane w Niemczech, w ojczystym kraju producenta. Firma nie przeniosła produkcji do Chin, ale zdecydowała się zachować oryginalny montaż. Dlatego kupując pługi śnieżne tej marki, absolutnie nie możesz martwić się o wysoką jakość nadwozia, części, mechanizmu i podzespołów.

Gama modeli niemieckich odśnieżarek MTD

Firma rozwija się bardzo szybko, wypuszczając nowe, bardziej zaawansowane modele. Każdy z nich różni się od poprzednich kosztów, parametrów technicznych i wskaźników wydajności. Dzięki szerokiej ofercie każdy nabywca może bezpośrednio wybrać model odśnieżarki MTD, który idealnie sprawdzi się w określonym przeznaczeniu.

Odśnieżarka MTD E640 F

Jeden z najpopularniejszych modeli niemieckich odśnieżarek MTD, który ma średnią moc, ale wysoką wydajność. Szerokość listwy czyszczącej wynosi 66 cm, wysokość 53 cm, co świadczy o szybkim postępie wykonywanych prac. Wyrzucanie zebranego śniegu odbywa się na 11 metrów.

Zakres modeli pił łańcuchowych MTD: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Odśnieżarka MTD E640 F

Wysokiej jakości i niezawodny silnik działa z mocą 8,5 koni mechanicznych, zapewniając 8 trybów prędkości, z których 6 to przód i 2 wsteczne. Miłym dodatkiem dla posiadaczy tej maszyny MTD będzie reflektor, który pozwoli na sprzątanie w nocy lub przy złej widoczności.

Weiterlesen:
Cechy lodówek

Odśnieżarka MTD E660 G

Specjalny silnik benzynowy Briggs & Stratton o mocy 10,5 KM umożliwia pracę z 8 prędkościami: 6 do przodu i 2 do tyłu. System łatwego startu uruchamia silnik bez problemów nawet w krytycznie niskich temperaturach. Dodatkowo model ten posiada również linkę rozrusznika do ręcznego uruchamiania silnika.

Zakres modeli pił łańcuchowych MTD: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Odśnieżarka MTD E660 G

Reflektor ułatwia pracę w warunkach słabej widoczności: wieczorem lub we mgle. Niezawodne opony Snow Hog gwarantują przyczepność nawet na śliskich nawierzchniach, dobrą flotację i zwrotność. Świder zębaty przystosowany jest do czyszczenia nie tylko świeżych zasp, ale również obszarów oblodzonych. Zasięg wyrzucania śniegu wynosi 15 metrów, co stanowi maksymalną wydajność spośród wszystkich modeli MTD.

Odśnieżarka MTD M 56

Jeden z najpopularniejszych modeli odśnieżarek MTD, wyposażony w czterosuwowy silnik MTD ThorX 55 o mocy 5,5 KM. Maszyna domowa, która dzięki kompaktowym wymiarom, niewielkiej wadze i wiaderku o szerokości 56 cm, potrafi w krótkim czasie pozbyć się nadmiaru śniegu na małej powierzchni.

Zakres modeli pił łańcuchowych MTD: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Odśnieżarka MTD M 56

Świder zębaty bez problemu poradzi sobie z lodem. W tym modelu samobieżnej odśnieżarki jest tylko jedna prędkość jazdy, a zasięg wyrzutu wynosi do 10 metrów.

Odśnieżarka MTD ME 61

Potężna jednostka samobieżna z silnikiem benzynowym MTD SnowThorX 70 OHV o mocy 7 koni mechanicznych i umożliwiająca operatorowi zmianę prędkości jazdy między 6 biegami do przodu i 2 biegami wstecznymi. Niezawodne koła mają dobrą hydraulikę, dzięki czemu zapewniają doskonałą zdolność do jazdy w terenie i zwrotność.

Zakres modeli pił łańcuchowych MTD: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Odśnieżarka MTD ME 61

Metalowy świder zębaty pozwala usunąć nie tylko świeży śnieg, ale także oblodzone, nieświeże zaspy śnieżne. Zebrane kopce śniegu wyrzucane są na odległość 12 metrów. Szerokość wiadra wynosi 61 metrów, a wysokość 53 cm, co wskazuje na szybkie i wysokiej jakości czyszczenie, a obecność reflektorów pozwoli właścicielowi pracować w warunkach słabej widoczności.

Weiterlesen:
Kosiarka Husqvarna LC 348V z AFTech™. Funkcje, korzyści, filmy, recenzje

Odśnieżarka benzynowa MTD Optima ME 76

Jeszcze mocniejszy i wydajniejszy model niemieckich odśnieżarek MTD o mocy 13 koni mechanicznych. Niezawodny i wydajny, opatentowany czterosuwowy silnik działa z ośmioma prędkościami: 6 do przodu i 2 do tyłu. Jednostka samobieżna ze stabilnymi kołami stała się najpopularniejszym modelem z całej gamy firmy.

Zakres modeli pił łańcuchowych MTD: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Odśnieżarka benzynowa MTD Optima ME 76

Szeroki zbiór 76 cm śniegu i jego wyrzut do 15 metrów pozwala w dość krótkim czasie oczyścić nawet duże obszary. Metalowy świder zębaty gwarantuje usunięcie nawet stęchłego śniegu, a odporny na uderzenia plastik, z którego wykonana jest rynna, z łatwością wytrzyma nawet zamarznięte kawałki.

Odśnieżarka MTD 140

Mała ręczna odśnieżarka firmy MTD gwarantuje prawdziwą niemiecką jakość zarówno samej maszyny, jak i jej czyszczenia. Mała moc 2 koni mechanicznych, lekkość i zwiększona zwrotność sprawiają, że proces pracy jest wygodny i łatwy.

Zakres modeli pił łańcuchowych MTD: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Odśnieżarka MTD 140

Za pomocą takiej dmuchawy śnieżnej możesz po prostu pozbyć się świeżych i nieświeżych nasypów śnieżnych na terenie prywatnym lub podmiejskim. Maszyna jest wyposażona w autorski, czterosuwowy silnik o wysokiej wydajności i mały zbiornik paliwa przeznaczony na 1 litr benzyny.

Odśnieżarka MTD 611 D

Jeden z najpopularniejszych modeli samobieżnych niemieckiej firmy MTD. Uwielbiano ją za dobre osiągi autorskiego czterosuwowego silnika o mocy 5,5 koni mechanicznych. Małe wymiary zapewniają łatwość manewrowania maszyną.

Zakres modeli pił łańcuchowych MTD: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Odśnieżarka MTD 611 D

Dość dużą wagę 80 kg rekompensują niezawodne koła, które zapewniają zdolność do jazdy w terenie i przyczepność nawet na śliskich nawierzchniach. Zebrany śnieg wyrzucany jest wiadrem o szerokości 53 cm na odległość do 7 metrów.

Pług śnieżny MTD Optima ME 66

Odśnieżarka MTD ME66 różni się od innych modeli dobrą mocą przy stosunkowo niewielkich wymiarach. Opatentowany, 8-suwowy silnik benzynowy o mocy 8 koni mechanicznych zapewnia 6 prędkości: 2 do przodu i XNUMX do tyłu.

Zakres modeli pił łańcuchowych MTD: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Pług śnieżny MTD Optima ME 66

Metalowy świder zębaty otoczony jest solidnym, odpornym na wstrząsy plastikowym wiadrem o szerokości 66 cm.Dzięki tak wydajnej odśnieżarce można bez problemu szybko i sprawnie usunąć świeży i oblodzony śnieg z terenu o różnej wielkości.

Weiterlesen:
Przegląd podkaszarek i kosiarek marki Khoper. Instrukcje, recenzje

Odśnieżarka gąsienicowa MTD OPTIMA ME 66 T

Charakterystyczną cechą tej odśnieżarki jest gąsienica zamiast koła. Charakterystyczny czterosuwowy silnik MTD Thorx 80 OHV wytwarza 8 koni mechanicznych i działa z 8 prędkościami: 6 do przodu i 2 do tyłu.

Zakres modeli pił łańcuchowych MTD: opis, charakterystyka i zasady użytkowania

Odśnieżarka gąsienicowa MTD OPTIMA ME 66 T

Łatwy rozruch elektryczny uruchamia silnik po raz pierwszy, nawet podczas silnych mrozów. Łatwe sterowanie odbywa się za pomocą joysticka na panelu sterowania operatora. Jasny reflektor LED ułatwia czyszczenie w nocy lub podczas gęstej mgły.

Konserwacja odśnieżarek, główne usterki i ich usuwanie

Właściwie dobrany olej i paliwo, terminowa konserwacja, ostrożna obsługa, przestrzeganie wszystkich zasad obsługi przed, w trakcie i po pracy zwiększą żywotność Twojej odśnieżarki MTD. Producent podaje w instrukcji kilka zaleceń i zasad użytkowania maszyny, które należy uważnie przeczytać przed rozpoczęciem pracy.

Najważniejszym punktem w konserwacji niemieckich odśnieżarek MTD jest wybór wysokiej jakości paliwa. Instrukcja producenta wskazuje, że odpowiednia jest zwykła, czysta, bezołowiowa benzyna silnikowa.

Staraj się wybierać świeże paliwo, ponieważ wpływa to głównie nie tylko na płynność czyszczenia, ale także na trwałość, użyteczność i jakość „serca” maszyny.

Odśnieżarki są dostarczane z już napełnionym zbiornikiem oleju. Przed rozpoczęciem pracy sprawdź obecność i poziom oleju. Jeśli to nie wystarczy, dodaj więcej. Równie ważnym płynem jest olej, który zapewnia smarowanie części podczas pracy, a co za tym idzie ich trwałość.

Mówiąc o awariach, producent zwraca uwagę na następujące główne problemy, jakie może napotkać operator podczas lub przed pracą:

 • silnik nie uruchamia się lub jego niestabilna praca;
 • przegrzanie silnika;
 • znaczna redukcja mocy;
 • dmuchawa do śniegu o wysokiej wibracji;
 • maszyna nie porusza się;
 • ślimak nadal pracuje pomimo zatrzymania silnika;
 • Odśnieżarka nie rzuca śniegu.

Instrukcje dla każdego modelu opisują, z czym może wiązać się awaria i jak ją naprawić. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie problemy można rozwiązać samodzielnie i czasami najlepszą opcją byłoby skontaktowanie się z serwisem w celu uzyskania wykwalifikowanej pomocy specjalisty.

Weiterlesen:
Kosiarka do trawy Carver Promo LMP1940. Przegląd, specyfikacje, opinie właścicieli

Recenzja wideo odśnieżarek MTD

Opinie o firmie i odśnieżarkach MTD

Na forach i w sklepach internetowych można znaleźć wiele opinii o produktach niemieckiej firmy MTD. Wszyscy użytkownicy byli bardzo zadowoleni z zakupu, aktywnie korzystają z odśnieżarek, odśnieżając zarówno małe, jak i duże powierzchnie. Wśród zalet wyróżniają przede wszystkim niezawodny ruch ze względu na gąsienice, dużą moc i wydajność. Wśród minusów można znaleźć skargi na wysokie koszty, ale każdy kupujący rozumie, że tak kosztuje prawdziwa niemiecka jakość.

Aleksander, 34 lata, Chersoń

„Zdecydowałem się na zakup MTD ME66 T do mojego wiejskiego domu i jestem bardzo zadowolony z tego wyboru. Od razu widać, że zrobili to sumiennie. Solidna obudowa, niezawodny ślimak i koła. Moje terytorium jest lekko górzyste i postanowiłem trochę oczyścić ścieżkę do jeziora, które jest ogólnie pochyłe. Do niedawna myślałem, że auto się nie ciągnie. Ale robot poradził sobie ze wszystkim.

Igor, 47 lat, Charków

„Słyszałem o tej firmie od dawna i zacząłem przyglądać się asortymentowi. Jako ulubione wybrałem dwa modele: MTD M61 i TDV ME61. Różnica w kosztach okazała się niewielka, ale w rzeczywistości te dwa samochody są jak niebo i ziemia. Wybrałem wszystkie te same IU i byłem całkowicie zadowolony. Bardzo mocny silnik na 7 koni, elektryczny rozruch silnika, który uruchamia się nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach. Za taką cenę kupiłem sprawny samochód na więcej niż jeden sezon.

Zalety: moc, rozrusznik elektryczny, wygodny panel zmiany biegów.

Minusy: nigdy nie znaleziono.”

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector